Tag Archives: тв пренос

(ВИДЕО) ИНТЕРНЕТ ГОРИ: Британците забележале нешто чудно на ковчегот на кралицата за време на ТВ пренос

Гледачите на ТВ преносот од погребот на кралицата Елизабета во еден момент вниманието го одвлекол пајак кој некако завршил на погребниот ковчег, поточно на пораката што на него ја оставил кралот Чарлс. Сцената е снимена додека војската го носела ковчегот во Вестминстерската опатија. – Ова е најсреќниот пајак на светот, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МОМЕНТ ЗА ДИСКУСИЈА – Навивач на Вимблдон снимил како му ставаат прашок во пијалок на човек до него, прикажано на телевизија!

За време на директниот пренос на дуелот од Вимблдон, беше прикажан непријатен момент во кој еден навивач ставил непознат прав во пијалок на друг. Мистериозната сцена е снимена за време на дуелот меѓу Лиам Броди и Диего Шварцман на Вимблдон. Актерите се двајца навивачи кои добро се забавувале на трибините, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕД КАМЕРИТЕ МУ ВПЕРИЛ ПИШТОЛ ВО ГЛАВА! Ограбил новинар во пренос во живо – следела ФИЛМСКА потера!

Во Еквадор, новинарот Диего Ординола и неговата снимателска екипа биле ограбени под закана со пиштол. Среде бел ден, ТВ новинарот во Еквадор неодамна бил прекинат среде снимање од човек со пиштол, кој нему и на камерманот им ги зел мобилните телефони. Екипата се обидела да го следи крадецот со камерите, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Директно на МТВ: „МАРС 2017“ – Парада на македонската поп естрада

Вечерва, вторник, 14 ноември во МОБ во Скопје ќе се одржи јубилејното, 10.тто издание на МАРС – Македонскиот радиски фестивал 2017, манифестација која цела деценија ги вреднува и наградува најпопуларните македонски поп хитови во тековната година преку таканаречената радиоселекција, која ја вршат над 30. национални, регионални и локални радиостаници во …

Повеќе »