Tag Archives: тв филм

(ФОТО) ЗА НИВ Е СНИМЕН ФИЛМ – СЛУЧАЈНО СЕ ЗАМЕНЕТИ ВО ПОРОДИЛИШТЕ А КОГА СЕ ДОЗНАЛА ВИСТИНАТА ОДГЛЕДУВАНИ СЕ КАКО СЕСТРИ: Неверојатна приказна!

Неверојатната животна приказна на две девојки (23), кои случајно биле заменети при раѓање во сицилијанска болница, ја открива посебната врска на нивните мајки кои ја откриле грешката кога девојчињата имале три години. И’ особено – одлуката што ја донеле. Катерина Аланија и Мелиса Фодера (23) како бебиња родени во Сицилија …

Повеќе »

(ФОТО) Први фотографии од филмот за принцот Хари и Меган Маркле

Додека сите со нетрпение ја очекуваат венчавката на најпопуларниот кралски пар, принцот Хари и глумицата Меган Маркле, пристигнуваат првите фотографии од филмот за младиот пар. Остварувањето „Меган и Хари: Кралска ромнса“ на малите екрани ќе биде прикажан неколку дена пред самата венчавка, односно на 13. мај. Филмот ја следи љубовната …

Повеќе »