Tag Archives: тв емисија

(ФОТО) СТАЈЛИНГ БЕЗ ГРЕШКА – За Кејт Мидлтон започнала новогодишната магија: Фустан како создаден за празници!

Војвотката ни даде одлична идеја за празничен стајлинг… Новогодишната еуфорија ги обзема членовите на кралското семејство, па веќе започнале со подготовките за најчудесниот период од годината. Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг Вилијам гостувале во една тв емисија каде што подготвувале новогодишни десерти. Она што привлекло поголемо внимание од колачите е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА ДЕНЕС СИГУРНО ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Грчки новинар во проблеми среде емисија во живот – го брка свиња!

Јавувањето во живо неретко знае да биде многу ризично… Токму тоа му се случило на еден грчки новинар кој наместо да известува за поплавите бегал од свиња… „Добро утро, имаме еден проблем. Имаме една свиња овде што не брка од сабајле!“, со овие зборови грчки новинар го почнал вклучувањето во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НА српски пејач за време на емисија во живо пчела го каснала во грло: Почнал да се гуши…

За време на пеење на пејачот Селмановиќ во грлото во влетала пчела, а на лице место пристигнала и брза помош. Пејачот после неколку часови бил пуштен дома на куќна нега… Српскиот фолк пејач, Ибро Селмановиќ, доживеал непријатност кога за време на снимањето на емисијата „Шареница“ на каналот на РТС пчела …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ријана се опила пред камерите и со едно признание ги изненадила обожавателите

Пејачката Ријана учествувала во предизвикот „Day Drinking“ (Дневно пиење) со познатиот американски водител Сет Маерс. Дуото пиело неколку часови и мешал пијалоци, а пејачката не се воздржувала потполно да се опие пред камерите. Ријана пиела пиво, коктели и жестоки појалоци и се смеела на финтите на водителот, а денот завршил …

Повеќе »

Пронајдена ретка снимка од „Битлси“ стара повеќе од 50. години

Ретко видео од настап во живо на „Битлси“ во ТВ емисија на „ВВС“ која трае 11. секудни е пронајдена кај приватен колекционер во Мексико. Снимката без звук настанала така што гледач од Ливерпул во 1966. година го снимал настапот од својот телевизор. „За љубителите на Битлси ова е ‘свет грал’. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајката ја земала сестричката и заминала во Германија:Омер (12) готви било што за да Азур (10) има што да јаде!

Животот секој ден ни носи по „некој удар“, но кога ќе видиме со какви маки во 21. век се среќаваат деца тогаш нашите проблеми се минорни и неважни… Азур и Омер Хусејновиќ, се момчиња кои ги оставила мајка им, а во емисијата „Исполни ми желба“ на ТВ Хајат ја раскажале …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бакнеж за добро утро: Водителот „страсно го поздравил“ гостинот!

Во средата наутро во емисијата гостувал и британско-австралискиот пејач Петер Андре а тема на емисијата била бакнување деца во уста. За време на разговорот водителот Пирс Морган станал и го бакнал гостинот во уста… Телевизиската емисија „Good Morning Britain“ е една од најпознатите во Велика Британија, а водителот Пирс Морган …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ивце Пивце и дечињата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца

Моја Кравица прашува: Што го буди детето во вас? Викендов бевме сведоци како децата од емисијата на Ивце Пивце „Горе долу сите сме еднакви“, познатите ликови Давид и Каја, беа во потрага по вистинските деца. Во улична анкета на случајните минувачи им беше поставено прашањето: „Што го буди детето кај …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се сомневал дека свршеницата го мами: Побарал ДНК анализа, а жената го грабнала ковертот со резултати и избегала од студиото…

Во ТВ емисијата на Џереми Кајл настанал хаос кога пристигнал ковертот со ДНК резултатите на децата на парот кој е во кавга поради сомнение дека жената го мамела свршеникот… Имено, Џон ја обвинил свршеничката Кели дека го измамувала и побарал ДНК анализа за да се утврди дали е навистина татко …

Повеќе »