Tag Archives: тв емисија

(ВИДЕО) НЕВИДЕН СКАНДАЛ: ТВ водител од силувач барал во емисијата да го симулира кривичното дело!

Ив де Мбела, телевизиски презентер од Брегот на Слоновата Коска, бил суспендиран откако од осуден силувач побарал на женска кукла да демонстрира како го извршил злосторството. Во еден дел од емисијата што се емитувала во понеделникот, водителот Де Мбела побарал од гостин, инаку осуден силувач, да демонстрира на женска кукла …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМА ВО ЖИВО – ПРЕСМЕТКА НА МОЛДАВСКИ ПОЛИТИЧАРИ ВО СТУДИО: Се започнало со закана со боксови но се завршило…

Молдавските политичари Сергиу Тофилат и Генади Косован билегости во ТВ-емисијата „Журнал ТВ“, а нивната бурна дискусија пред камерите завршила со вистинска физичка пресметка која стана апсолутен хит на социјалните мрежи. Имено, изнервираниот Косован, поранешен заменик министер за внатрешни работи на Молдавија, во еден момент замавнал со раката кон Тофилат, советник …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најстрашната средба на телевизија: Девојката почувствувала дека нешто не е во ред со победникот на натпреварот, а вистината го шокирала целиот свет!

За среќа, таа ја послушала интуицијата. Кога водителот на „Игри на состаноци“, Џим Ланге го претставил Родни Алкала како ерген број еден, успешен фотограф, тој не знаеше дека мажот веќе убил најмалку пет жени и дека е обвинет за обид за убиство на девојчето. Сериски убиец Алкала бил осуден за …

Повеќе »

Маја Оџаклиевска открила дека имала „12. бракови“: „Еден се одолжи, друг се протегна…“

Пејачката Маја Оџаклијевска веќе долго време не настапува. Жената чија музика стана евергрин, понекогаш се појавува на телевизија или се појавува во јавноста кога треба да добие награда. Пи тоа таа неволно пее, а потоа се враќа дома што е можно поскоро, каде што е посветена на воспитувањето на нејзиниот …

Повеќе »

(ФОТО) Дино Мерлин во живо во ТВ емисија откри дека бил тешко болен но и многу детали од приватниот живот:„Размислував за прекинување на кариерата!“

ДИНО МЕРЛИН синоќа гостуваше на ХРТ во емисијата „Во свој филм“, во која зборуваше за неговата долга и успешна кариера, но откри и многу детали од неговиот живот. Босанскиот музичар се присети на деновите кога работел во фабриката за кревети во Вогошча и запишувал песни на мрсна хартија. „Ме исмеваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЕЌЕН КРАЈ – Момче,на патот до школо, исчезнало во Рим пред 8. години на патот до школо: Најден преку ТВ емисија, со кучето живеел на улиците на Ѓенова!

После 8 години во Италија е пронајдено едно момче, сега млад човек, кој исчезнал во мај 2012. година Фернандо Василе, кој живеел со својата мајка во предградието на Рим, имал 16. години кога исчезнал на пат од училиште до дома и немало никаква вест за него осум години, и покрај …

Повеќе »

(ФОТО) ШОКИРАЛА – РУСКА ВОДИТЕЛКА ВО ЖИВО ПРИЗНАЛА ДЕКА СИ ГО ПРОДАВАЛА ТЕЛОТО: Дана признала дека сега две и пол години живее без тоа!

Дана Борисова (43) го привлекла вниманието на јавноста, откако неодамна се појавила на едно шоу и открила дека немала секс повеќе од две и пол години, затоа што, како што вели, и се згадил откако го продавала своето тело за пари. Таа во емисијата разговарала со водителката на различни теми, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Без влакна на јазикот – ПЕНЗИОНЕРКА (80) ГО ОПИШАЛА СЕ**ОТ СО СВОЈОТ ДЕЧКО ВО ЕМИСИЈА ВО ЖИВО!Водителите ШОКИРАНИ, нејзините зборови се ХИТ!

Водителите на британскотѕо шоу „This Morning”“, Холи Вилоги и Филип Скофилд не можеле да престанат да се смеат откако ја слушнале чудната љубовна приказна на пензионерката Ирис Џонс (80). После десет години водење на споменатата утринска емисија, не се случиле многу ситуации што искусните лидери успеале да ги извадат од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШОКАНТНА РЕАКЦИЈА: Кејт, среде емисија, ја оттргнала раката на Вилијам од нејзиното рамо!

Британските медиуми веројатно наскоро ќе се појават со„информации од прва рака“, бидејќи ваков скандал и тоа од примерената Кејт никој не очекувал. Гостување на Би-Би-Си на војвотката и војводата од Кембриџ, Кејт и Вилијам е топ тема на социјалните мрежи. Кога британска готвачка и ТВ ѕвезда 84-годишната Мери Бери обелоденила …

Повеќе »