Tag Archives: тужби

Еден донор, 36. деца и еден куп тужби

Родителите сметаат дека донаторот 9623 е генијален избор затоа што зборува четири јазици, а не некој што го напуштил факултетот со криминално досие. За мајките, тој бил само донор со број 9623. Тие не го знаеле неговото име, но од неговиот брилијантен профил, тие знаеле дека овој донатор на сперма …

Повеќе »

ПРЕСУДА – На „Мерцедес“ можеби му е забранета продажба во Германија!

Финската „Нокиа“ го тужела германскиот гигант за неовластено користење патенти… Веста најпрво ја пренесе агенцијата „Блумберг“, а потоа и сите други, особено специјализираните медиуми на Запад! Толку неверојатно што треба да пронајдете барем два извори за да бидете сигурни дека ова не е некоја, сега толку вообичаена шега на социјалните …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖЕШКАТА ЈОГА ГО ЗАГУДЕЛА СВЕТОТ – ГУРУ ВО ГАЌИ: Бил милионер, армија жени го обожувале, а потоа се открило дека крие МРАЧНА ТАЈНА!

Бикрам Чудури некое време бил чудо во светот на јогата. Милиони низ целиот свет, претежно жени, ги следеле неговите вежби и во него виделе не само инструктор, туку и исцелител. Чудури е самопрогласен креатор на таканаречена топла јога, во која вежбањето се изведува во просторија загреана до 40 степени. Тој …

Повеќе »

(ФОТО) РАЗДОР ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Поради оваа одлука на Меган и принцот Хари неговиот брат и татко потполно збеснале!

Членовите на британското кралско семејство не ги поддржуваат принцот Хари и војвотката од Сасекс во намерата да ја „свиткаат хартијата“ против таблоидите Меган Маркл (38) и принцот Хари (35), наводно, не разговарале со другите членови на кралското семејство за нивната одлука да ги тужат британските таблоиди, што резултирало во нова …

Повеќе »

Боно Вокс реагирал по обвинувањата дека во неговата организација „One“ злоставуваат жени!

Ирскиот пејач Боно Вокс се извинил после медиумските известувања според кои во невладината организција „One“ пиј коосновач е, имало сексуално вознемирување и злоставување… Боно Вокс (57) изразил жалење, велејќи дека е „бесен“ после обвинувањата кои ги објавил британскиот весник The Mail on Sunday и додал дека ќе се состане со …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли и Гвинет Палтроу: Познатите глумици признале дека биле жртви на сексуалното насилство на Харви Вајнштајн

Откако холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн добил отказ во сопствената фирма поради неколку тужби за сескуално вознемирување, покрај многубројните глумици и негови вработени, Ангелина Џоли и Гвинет Палтроу признале дека и’ тие биле жртви на неговото насилство. Тие две признаваат дека ваквиот инцидент со продуцентот се случил на почетокот на нивната …

Повеќе »