Tag Archives: тужба

(ВИДЕО) Пријателите на Вилис ја поврзале афазијата со повредата што актерот ја доживеа во 2002 година во филмот во Моника Белучи

Пред неколку дена љубителите на филмот беа шокирани од веста дека Брус Вилис се повлекува од актерството поради афазија, јазично нарушување кое влијае на говорот и разбирањето. Афазијата најчесто е резултат на тумор на мозокот, срцев удар или тешка повреда на главата, а пријателите на Брус веруваат дека ова последното …

Повеќе »

Полусестрата ја тужи Меган Маркл поради она што и го кажала на Опра: Комплицирани односи во семејството на војвотката

Сестрата на Меган Маркл, Саманта, поднела тужба против војвотката од Сасекс. Саманта ја тужи својата полусестра Меган за клевета поради интервјуто што ѝ го дала на Опра Винфри со нејзиниот сопруг принцот Хари во март 2021 година, пишува TMZ. Во 2021 година, Саманта објавила автобиографија во која зборува за сè, …

Повеќе »

(ФОТО) Неверојатна приказна за две жени кои биле заменети при раѓање

Две жени кои од ДНК тест дознале дека биле заменети при раѓањето во 1964. година, тужат болница во Оклахома поради страшна забуна. Тина Енис и Џил Лопез, сега 57. годишни, се родени во болницата Duncan Physicians and Surgeons Hospital на 18 мај 1964 година – но некако како бебиња биле …

Повеќе »

НЕ ЗНААТ ЗА ДОСТА – Бред Пит ја тужи Анџелина Џоли, се шокирал кога дознал што направила!

„Таа бара враќање на инвестицијата што не ја направила и профит што не го заработила“ Бред Пит ја тужи својата поранешна сопруга Анџелина Џоли, обвинувајќи ја дека незаконски го продала нејзиниот дел од заедничкиот француски имот Шато Миравал, пишува Page Six Пит тврди дека се договориле ниту еден од нив …

Повеќе »

(ФОТО) БОЛКАТА НЕ ОТУПУВА СО ВРЕМЕТО – Семејството на убиената снимателка го тужело Алек Болдвин: Адвокатите на актерот веднаш одговориле!

Семејството на Халина Хачинс, снимателката која беше убиена за време на снимањето на филмот „Rust“, го тужело актерот Алек Болдвин кој ги застрела неа и режисерот на филмот, наведувајќи дека неговото несовесно непочитување на безбедносните жалби довело до нејзина смрт. Адвокатите на сопругот и 9-годишниот син на Хачинс изјавиле дека …

Повеќе »

ТЕШКИ ДЕНОВИ ЗА АЛЕК БОЛДВИН: Адвокатите бараат да се отфрлат обвинувањата за нанесување штета

АДВОКАТИТЕ на холивудскиот актер Алек Болдвин и другите продуценти на „Rust“ бараат од судот да ја отфрли тужбата на сценаристката Мами Мичел, која била на сетот кога Болдвин испукал куршум што ја уби снимателката Халина Хачинс. Во поднесокот до Високиот суд во Лос Анџелес во понеделникот, адвокатите рекле дека тужбата …

Повеќе »

Тужба за СЗО: „Ми ја уништувате работата. Размислете …“

Сибирскиот претприемач ја има несреќата што неговата компанија се вика Омикрон и се занимава со медицина, па новиот сој на корона го вознемирил поради можни финансиски загуби. Александар Падар, извршен директор на мрежата на офталмолошки клиники под заедничкото име „Омикрон“, на 30. октомври поднел тужба до рускиот арбитражен суд против …

Повеќе »

(ФОТО) „Споделуваа слики од трупови како да се животни“ – Вдовицата на Коби Брајант открила СТРАШНИ ДЕТАЛИ! За смртта на сопругот и ќерката дознала на НАЈЛОШИОТ начин!

Венеса Брајант, вдовицата на Коби Брајант, изјави дека за смртта на нејзиниот сопруг дознала гледајќи ги објавите „RIP Kobe“ на нејзиниот телефон. Кошаркарската ѕвезда Коби Брајант загина со својата ќерка, 13-годишната Џана и уште седум лица во несреќа во јануари 2020. година. Тужба за објавување податоци Г-ѓа Брајант го тужи …

Повеќе »

НИКОЈ НЕ Е НАД ЗАКОНОТ – На принцот Ендрју му е врачена тужба за сексуално злоставување:„Се плашев дека смртно ќе настрадам!“

Заверена писмена изјава во прилог на тужбата на Вирџинија Робертс Џуфри против принцот Ендрју, војводата од Јорк, му беше предадена на принцот во петокот наутро, пренесува The Guardian. Во документот доставен до судот во САД во петокот се наведува дека документите му биле предадени на принцот Ендрју на 27. август …

Повеќе »