Tag Archives: турски глумец

(ФОТО) Убавата Хурем се породила, го открила името на бебето а се шушка дека татко на девојчето е познат ТУРСКИ ГЛУМЕЦ!

Славната актерка се прослави со улогата на султанија во серијата „Сулејман Величествениот“. На 8. јануари, Меријем Узерли роди ќерка на која и го даде името – Лили Кои. Таа објави слика на својот Инстаграм профил и во описот напиша: „Мојата најмила Лили Кои … Лара Јемима, тато и јас сме …

Повеќе »

(ФОТО) Фаталниот Турчин не го спасил бракот: „Таа се омажи само од корист!“

Двојката заедно има едно дете, синот Кузеј, а покрај расфрлувањето, Дениз, како причина за крах на бракот наведува дека Фејзе не ги исполнувала мајчинските должности. Неговите пријатели за турските медиуми велат дека знаеле дека бракот нема да опстане… Турскиот глумец Озкан Дениз (46) се обидел да го спаси бракот, но …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот глумец се смирил со 20. години помладата сопруга: ’И простил што премногу троши!?

„Дали е доволно јасно?“, ги прашал Дениз пријателите и им појаснил дека и понатаму е во љубов со манекенката. Чудно е што Озџан нема среќа во љубовта кога многу жени го нарекуваат „фатален“… „Немам среќа во љубовта. Тоа никако не го совладав. Можам само да кажам дека повеќе нема да …

Повеќе »

(ФОТО) Ниту љубовта кон синчето не го задржала покрај многу помладата сопруга: Турската ѕвезда Озџан Дениз го напуштил семејството!

Популарниот турски глумец чија најнова серија „Истамбулска невеста“, снимена според вистинита случка се емитува на каналот РТЛ, се чини иако долго чекаше да вплови во брачните води сепак има проблеми поради кои го напуштил семејството… Маркантниот турски актер Озџан Дениз(47), минува низ голема брачна криза, а според она што се …

Повеќе »

(ФОТО) Турскиот заводник се оженил со 20. години помлада: Пристигнува и’ синче!

Глумецот и младата манекенка се венчале на мала, приватна, церемонија, а парот наскоро ќе добие син кого, наводно, одлучиле да го наречат Кузеј… „Во потрага сум по нови возбудувања и уживања. Можеби поради тоа сакам да имам семејство. Не знам како е тоа. Не знам дали е добро, лошо, проблематично …

Повеќе »

(ФОТО) Заборавете на Бали бег: Жените лудуваат по овој Турчин!

Некои сметаат дека од тронот би можел да го симне и Бурак на кого „паднале“ и многу домашни гледачки.Озилдиз кој од 2011. година игра главни улоги можевте да го гледте во сапуницата „Повторно роден“. Глумецот Сукру Озилдиз (29) станал миленик на Турчинките. Но, се’ попопуларен станува и вон границите на …

Повеќе »

Овој глумец „и го скрши срцето“ на сопругата на Балибег:Еве со кого наскоро ќе се жени Карман од серијата „Судбина“

Познатиот турски пејач, глумец и продуцент Оџан Дениз (45), кого неодамна го гледавме како Караман во серијата „Судбина“, конечно ќе застане на „лудиот камен“. Iradesi ortak,kendi halinde bi hayat… A post shared by Özcan Deniz (@ozcandeniz) on Aug 11, 2017 at 11:04am PDT Маркантниот Оџан уште од првите чекори на …

Повеќе »