Tag Archives: турнеја

(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвездата на „Бекстрит бојс“ обвинета за силување на малолетничка со аутизам

Пејачот Ник Картер е обвинет за силување малолетно девојче во 2001 година, според новата тужба и прес-конференцијата на наводната жртва и нејзините адвокати одржана во четвртокот.. Расплаканата Шенон Шеј Рут на Фејсбук во живо изјавилае дека била сексуално нападната од ѕвездата на „Бекстрит бојс“ кога имала само 17 години. „Последните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Распродадени концерти и овации на американската турнеја на Владимир Четкар оваа есен

Од американската турнеја на Владимир Четкар останаа уште само две дестинации;На 30 Ноември тој ќе настапи во Black Cat Jazz Club, најпознатиот џез клуб во Сан Франциско a на 9. Декември во Вест Палм Бич, Флорида во прочуениот Нортон Музеј на Уметноста. Владимир Четкар на оваа турнеа досега настапи во …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАВНИОТ АКТЕР НА ПРАГОТ НА 8-МАТА ДЕЦЕНИЈА ОДРЖАЛ МОДНА ЛЕКЦИЈА: Покажал зошто важи за најатрактивен маж!

(ФОТО) СЛАВНИОТ АКТЕР НА ПРАГОТ НА 8-МА ДЕЦЕНИЈА ОДРЖАЛ МОДНА ЛЕКЦИЈА: Покажал зошто важи за најатрактивен маж! Познатиот актер Пирс Броснан се појавил во розов костим и покажал голема самодоверба. Познатиот актер Бред Пит е еден од ретките кој има храброст да носи одела во светли бои, додека од неодамна …

Повеќе »

ВРТОГЛАВИ БРОЈКИ – Фановите на Брус Спрингстин бесни поради цените на билетите за неговата турнеја

Многу обожаватели на легендарниот Брус Спрингстин се бесни поради високите цени на билетите за неговата турнеја. Како што пренесува CNN, на услугата Ticketmaster цените на одредени билети изнесуваат од четири до пет илјади долари. „Сигурен сум дека Брус Спрингстин нема да го види овој мој твит, но неговите менаџери треба …

Повеќе »

(ФОТО) На Крис Рок шлаканицата, на Оскарите, ќе му донесе два милиони долари

По шамарот на Вил Смит на Оскарите, Крис Рок ќе заработи повеќе од два милиони долари откако ја распродаде турнејата, а според британски The Sun, многумина се борат за неговото прво интервју по инцидентот. Комичарот бил преплавен со значителни парични понуди за неговото прво интервју, а Опра Винфри и Елен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лекцијата на Џек Николсон за сексот која му го променила животот на Мик Џегер

Иако првата асоцијација со Мик Џегер е рокенролот, овој безвременски херој во својата долга кариера, во неколку наврати се испроба и како актер. За среќа на многу фанови, тој се соблекол во „Performans“ (1970) во кој се појавува во друштво на Анита Паленберг, поранешната сопруга на Кит Ричардс; играл трансвестит …

Повеќе »

(ФОТО) Ненадејно починала ќерката (25) на познат американски музичар

Ненадејно починала 25-годишната ќерка на американскиот музичар Крис Доерти и сопругата Дина. Полицијата ја пронашла Хана мртва во нејзиниот дом во Нешвил, пренесува People. По смртта на Хана, нејзината мајка и оддаде почит на Инстаграм. View this post on Instagram A post shared by Deanna Daughtry (@deanna.daughtry) „Моето првороденче. Те …

Повеќе »

(ВИДЕО) Некогаш пеела на прес конференција на Новак а сега настапува ширум Америка!

Уште еднаш, најдобриот тенисер во светот и младата уметничка Зија Викторија го имаа своето шоу. Тоа прв пат се случи во 2014. година, кога српскиот тенисер ја покани Зија, тогаш сеуште девојче, да пее на прес -конференцијата. View this post on Instagram A post shared by Zia Victoria (@ziavictoria) Седум …

Повеќе »

(ФОТО) „РОЛИНГ СТОУНСИ“ ДОНЕЛЕ ЕДНОГЛАСНА ОДЛУКА: „На Чарли Вотс ќе му оддадеме почит на посебен начин – тој би го сакал тоа!“

„Ролинг Стоунси“ планираат да му оддадат почит на починатиот тапанар Чарли Вотс на турнејата следниот месец. Групата е многу тажна поради смртта на 80-годишниот Чарли, но тие велат дека би сакале да ја продолжат својата американска турнеја. Мик Џегер (78), Кит Ричардс (77) и Рони Вуд (74) ја продолжуваат турнејата …

Повеќе »