Tag Archives: цвеќе

(ВИДЕО) ПРЕУБАВО -ДЕДО (102) ПОКАЖАЛ ШТО Е ВИСТИНСКА ЉУБОВ! Ги воодушевил сите што го виделе ова ЕМОТИВНО ВИДЕО: Не постои човек кој не сака ваков партнер!

Речиси секој сака партнер кој ќе се грижи за нив и ќе го сака до крајот на животот. Срцепарателно видео објавено на Твитер покажува како 102-годишен маж ја посетува својата сопруга и и’ подарува цвеќе. На видеото, сопругот влегува во болничката соба на сопругата, оди полека со помош на друго …

Повеќе »

(ФОТО) ПО НАРЕДБА НА КРАЛОТ ЧАРЛС – Цветниот венец на ковчегот на кралицата Елизабета има посебно значење, а не остана незабележан

Во Лондон е во тек погребот на кралицата Елизабета Втора, по што ќе следат низа настани организирани како дел од кралскиот протокол. Детал кој не можеше да остане незабележан се цвеќињата на ковчегот на кралицата, кои кријат посебно значење. Кралот Чарлс III, најстариот син на кралицата и новиот британски монарх, …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНО – МАЖОТ ВО ПОНЕДЕЛНИК И ИСПРАЌАЛ ЦВЕЌЕ, А КОЛЕШКА И КАЖУВА ДЕКА ЈА ИЗНЕВЕРУВА: По безброј ЗЛОБНИ коментари добила одговор каков што заслужува!

Сите ние би сакале нашите врски да функционираат токму онака како што ги гледаме во филмовите – да не изненадат, луѓето за кои се грижиме, со подароци на работа или спонтани излегувања. Но, за повеќето од нас, реалниот свет едноставно не функционира така, пишува Mirror. Меѓутоа, една жена на Редит …

Повеќе »

Експерт за градинарство открива: Постои ЕВТИН начин да спречите растенијата да умрат – еве ја ТАЈНАТА!

Експерт за градинарство го пронашол најдобриот начин да спречите вашите растенија да „умрат“ – а тоа вклучува и евтини производи за секојдневна употреба. Додека некои луѓе се природно надарени со грижа за растенијата, други се борат да ги одржат своите растенија силни и здрави. Експерт го открил најдобриот совет за …

Повеќе »

СТРЕС НА РАБОТА – Пет начини да се ослободите од стресот на работа

Лесни и едноставни вежби кои значително ќе ви помогнат да се опуштите на работа… Стресот на работа станаа наше секојдневие, особено ако работата е поодговорна. Постојаните телефонски разговори, роковите, напнатата атмосфера и други ситуации ни ја трошат енергијата. Притисокот што ова го создава врз нас несомнено ќе ја намали нашата …

Повеќе »

Делегација на Град Скопје положи цвеќе на гробот на претседателот Борис Трајковски

По повод 18 години од смртта на Претседателот на Република Македонија Борис Трајковски, делегација на Градот Скопје положи свежо цвеќе на неговото вечно почивалиште. Борис Трајковски ќе остане запаметен како човек кој силно веруваше во Македонија и во сопствениот народ. Нека му е вечна слава!

Повеќе »

(ВИДЕО) „На состанокот сама си праќам пијачка за да го направам момчето љубоморно!“

Тиктокерката Софија Френклин открила како го тера мажот на состанокот да мисли дека таа има и други „опции“ и да биде малку љубоморен. Таа споделила видео на TikTok на кое напишала: „Мажите сакаат здрава конкуренција“. „Кога одам во тоалет, му плаќам на шанкерот да ми испрати пијачка од ‘таен обожавател’ …

Повеќе »

ДВЕ МЕСЕЦИ НА ГРОБОТ НА СВОЈОТ СОПРУГ ГЛЕДАЛА ТУЃО ЦВЕЌЕ, ПОТОА ЗАБЕЛЕЖАЛА МИСТЕРИОЗНА ЖЕНА: Вистината ја дотепала!

Полни два месеци не успеав да ја „фатам“ таа личност, а потоа ја забележав кога најмалку се надевав. Не успеав да ја „фатам“ цело два месеци, а потоа ја забележав кога најмалку се надеваше… Хедер Вендерт (51) од Хамилтон, го загубила својот сопруг во сообраќајна несреќа во мај. Се враќал …

Повеќе »

Во Русија 8. март е еден од најсвечените државни празници: Се слави повеќе и од Денот на вљубените!

Во Русија 8. март е сè уште празник, а оваа година волонтерите ќе им дадат 300.000 лалиња на Московјанките. На Запад, 8 март повеќе не се слави, но во земјите на САД и ЕУ, Денот на мајката се слави на 10 мај. И, Денот на жената е „роден“ на Запад, …

Повеќе »