Tag Archives: црн дроб

(ФОТО) Лекари во Тузла со алкохол лекуваат малечки тумори на црниот дроб: Без класична операција!

Лекари во Универзитетскиот клинички центар во Тузла се единствени во Босна кои успешно изведуваат метода на лекување на тумори на црниот дроб со етанолошка амбалација која подразбира одредено количество алкохол, под контрола на ултразвук директно да се вшприца во туморот… Во УКЦ во Тузла, БИХ, нова метода за третман на …

Повеќе »

(ФОТО) 10. продукти кои го чистат црниот дроб и го забрзуваат согорувањето на калориите

Што и да изедеме или испиеме, во текот на животот, минува низ нашиот црн дроб. Токму поради тоа овој орган ги трпи и впива сите наши лоши прехрамбени навики и со својата работа го штити нашето тело. Ако сакате да направите добра работа за вашето тело, а со тоа и …

Повеќе »

Чудесен рецепт кој го прочистува и лекува целиот организам – важен за срце, крвни садови, имунитет, црн дроб…

Ова е рецепт кој го лекува целиот организам. Ги прочистува крвните садови, го одржува срцето, го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, штити од инфаркт и се смета дека помага при лекување на рак. Состојки: 15 лимони 12 главички лук 1 кг мед 400 грама пченични никулци 400 грама ореви …

Повеќе »

(Рецепт) Доктор за крвна слика и извор на енергија: Направете салата од цвекло и „ќе пукате“ од здравје!

Добрата крвна слика е основа на добро здравје и затоа во своето мени морате да „сместите“ храна богата со железо. Бројни продукти му помогнуваат на телото да стекне отпорност на вируси и бактерии кои не окружуваат, но освен наменското лекување со храна во момент кога ќе не совлада некоја настинка …

Повеќе »

(Рецепт) Традиционален руски квасец од цвекло: Спречува раст на малигни клетки и го чисти телото од отрови

Земањето на квасец од цвекло може да го спречи растот на малигните клетки, да го исчисти организмот од отрови и штетните материи како и при проблеми со цревата… Руската традиционална медицина тврди дека квасецот од цвекло е најдобра алтернатива за лекување на хипертензија, атеросклероза, а исто така е одлична и’ …

Повеќе »

Симптоми кои предизвикуваат рак во 96% случаи: Осум најрани појави кои покажуваат дека вашето тело е полно со штетни материи и токсини!

Препознајте на време! Токсините се многу опасни и можат да бидат предизвикувачи на многу сериозни болести. Дознајте како да препознаете дека имате проблеми со токсините: Дигестивни проблеми Доколку токсините се таложат во нашето тело, дигестивниот систем не може правилно да функционира. Дигестивниот тракт е помалку ефикасен што резултира со тоа …

Повеќе »

Чај кој го намалува холестеролот, го чисти црниот дроб, го подобрува варењето

Овој чај е вистинска ризница на витамин Ц и ликопен, моќен антиоксиданс кој успешно го намалува зголемениот холестерол. Најдобар избор е за хипертоничарите бидејќи ефикасно го намалува крвниот притисок. За да се доведе до нормалните вредности, потребно е секој ден да пиете три шољички. Вкусниот и освежувачки чај од шипка …

Повеќе »

Сок со кој ќе ослабнете и ќе го исчистите црниот дроб

Веднаш штом ќе го исчистите црниот дроб, ќе ја подобрите работата на сите органи во организмот, а со тоа и ќе го забрзате метаболизмот и тоа ќе ви помогне побрзо да ги изгубите вишокот килограми. Симптоми кои покажуваат дека ви е потребно да направите детоксикација се: – болка во стомакот …

Повеќе »

10. продукти кои го чистат црниот дроб и го забрзуваат согорувањето на калориите

Што и да изедеме или испиеме, во текот на животот, минува низ нашиот црн дроб. Токму поради тоа овој орган ги трпи и впива сите наши лоши прехрамбени навики и со својата работа го штити нашето тело. Ако сакате да направите добра работа за вашето тело, а со тоа и …

Повеќе »