Tag Archives: цепелин

(ВИДЕО) Вардар зема бод од Мешков Брест но погледнете го атрактивниот цепелин на Шишкарев и Карачиќ

Во исклучително тежок натпревар, денска екипата на Вардар успеа да стигне до нерешени 31-31 Против екипата на Мешков Брест со што од второто гостување сезонава во Брест се врати со еден поен. На паузата беше само 14-13 за Мешков, но уште на стартот од второто полувреме предноста порасна со серија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дрскост за атракција против европскиот првак: Цепелинот на Лазаров и Георгиевски

Потегот на Кире Лазаров и Гоце Георгиевски кога на нивен начин со цепелин постигнаа гол само покажа колку нашите момци се сигурни и храбри. Но, и дрски – во натпреварот кој многу им значеше тие си поиграа со противникот. Aтракција со цепелин во која учестуваа Кире Лазаров и Гоце Георгиевски …

Повеќе »

(ВИДЕО)  Моментот кога Фалангата „полуде“ во Загреб: Цепелинот на Лазаров и Талески

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров и ракометарот кој е во доаѓање, Филип Талески имаа одлична акција која беше завршена со цепелин и погодок на младиот ракометар. Филип Талески втор меч по ред има момент на натпреварот откако и на првиот дуел против Словенија тој го имаше погодокот, кој …

Повеќе »