Tag Archives: цел

(ФОТО) ОД БЕТОН И ЧЕЛИК – Најтивката просторија на светот се наоѓа во зградата на Мајкрософт, луѓето во неа можат да останат најмногу еден час

Во 2015 година, Мајкрософт ја создаде најтивката соба во светот во своето седиште во Вашингтон, која влезе во Гинисовата книга на рекорди. Нивото на бучава во него е -20,35 децибели А (dB(A)). Луѓето можат да останат во неа најмногу еден час. Само неколку минути откако ќе влезете во оваа соба …

Повеќе »

(ФОТО) ДАЛИ Е МОЖНО ДА ГО ПРАВИ ОВА? ПОТПОЛНО ГОЛА! Бритни Спирс како од филмовите за ВОЗРАСНИ: Ја покажала ИНТИМНОСТА и ги налутила обожавателите, а овој ДЕТАЛ особено ги изнервирал СИТЕ!

Бритни Спирс се почесто прикачува разголени слики на популарната социјална мрежа Инстаграм, но последната слика што ја објави привлече големо внимание кај нејзините обожаватели и предизвика загриженост кај нив. Пејачката која има 40. години го покажа своето исончано тело додека позирала целосно гола носејќи само црвен шешир со широк обод. …

Повеќе »

ЕКСПЕРТОТ ЗА ВРСКИ вели дека начинот на кој се расправаме е важен: Ако на крајот се чувствувате вака, треба да ви се запали црвеното светло

Несогласувањата можат да се случат без разлика колку долго сте заедно, но начинот на кој се расправате открива многу за вашата врска. Во врската кавгите се неизбежни. Иако звучи не толку интересно, несогласувањето со партнерот е здрав аспект на секоја врска и покажува дека наместо да ги туркате проблемите под …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗБОРОВИТЕ НА МОНСТРУМОТ ОД ВОЗОТ ВО ТОКИО ЈА ЛЕДАТ КРВТА ВО ЖИЛИТЕ: „Џокер“ нападнал луѓе со нож, па го запалил вагонот!

Маж (24) облечен во ликот на Џокер од стрипот за Бетмен во неделата вечерта избодел најмалку 17. патници во воз во Токио, а потоа запалил оган. На видеата кои се проширија на социјалните мрежи се гледа како патници трчаат низ вагони како бегаат од пламените јазици и се обидуваат да …

Повеќе »

Збогум на цигарите: 7. чекори до непушење

Дали понеделник е идеален ден за почнување на новиот живот без пушење? Можеби, и диетата секогаш ја почнуваме во понеденик, откако цел викенд сме уживале во гревовите. Но, овојпат одлуката „престанувам да пушам“ може навистина да биде дефинитивна. Повеќето пушачи веројатно се откажувале повеќе пати. Па и Марк Твен рекол …

Повеќе »