Tag Archives: цел свет

(ФОТО) Кејт Мидлтон и принцот Вилијам денеска ја слават 12-годишнината од бракот: Свадбата ја следеа над 30 милиони луѓе, а за венчаницата на принцезата и денеска се зборува 

Нивната венчавка ја следеше светот… Принцот и принцезата од Велс, Вилијам и Кејт Мидлтон, денеска ја слават 12-годишнината од бракот. За да ја одбележат оваа пригода, тие денеска споделија нова фотографија, која е направена на нивниот имот во Сандрингем во текот на еден многу обичен ден. На фотографијата Кејт носи …

Повеќе »

Тип на жена која најмногу ги привлекува мажите: Резултатите од истражувањето го изненадија понежниот пол

Глобалното истражување покажало кој тип на жена е најпривлечен за мажите Додека некои мажи ги привлекуваат русокоси, други ги привлекуваат црните жени, некои претпочитаат покрупни додека други претпочитаат послаби. Меѓутоа, едно глобално истражување открило каков тип на жени на мажите им се најпривлечни. Во ерата на модерната технологија, онлајн запознавањето …

Повеќе »

ПОТЕГ ЗА ПОЧИТ: Милијардер ги наградил своите 10.000 вработени и нивните семејства со посета на „Дизни Ворлд“ – им ги платил и сите дополнителни трошоци

Милијардерот Кен Грифин и сопственикот на мултинационалниот фонд „Цитадел ДОО“решил да ги награди своите вработени и нивните семејства со патување во „Дизни Ворлд“ во Флорида, по многу успешната деловна година. Според Форбс, неговиот хеџ фонд е вреден приближно 31,7 милијарди долари, што го прави 40-ти најбогат човек на светот. Милијардерот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Украински бенд ја обработил познатата панк песна за да им пркоси на Русите: „Киев го повикува цел свет“

Украинскиот панк бенд „Бетон“ ја обработил познатата песна „London Calling“ на британската група The Clash и ја претвори во Kyiv Calling за да зборува за настаните во Украина и да собере средства за движењето на отпорот. Тричлениот бенд, составен од архитект, ортопед и претприемач, ја снимил својата обработка на хит …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Путин до светот: „Ако интервенирате, ќе видите последици кои историјата не ги памети!“

ПРЕД зори, непосредно пред да започнат експлозиите во градовите ширум Украина, руската државна телевизија неочекувано емитуваше обраќање на рускиот претседател Владимир Путин. Двете самопрогласени „народни републики“ Доњецк и Луганск, во отцепениот украински регион Донбас, кој тој официјално го призна како независен пред само два дена, „се обратија за помош од …

Повеќе »

(ФОТО) КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ – ВО РИЗНИЦАТА НА СУДНИОТ ДЕН ПРИСТИГНУВААТ НОВИ ПРИМЕРОЦИ: Семиња од просо и пченица пристигнуваат од целиот свет

Глобал Сид Волт (Global Seed Vault), глобален трезор на семиња, лоциран на половина пат помеѓу копнениот дел на Норвешка и Северниот Пол, опремен со најсовремена опрема, изграден за заштита на семињата од сите потенцијални природни или други катастрофи, денеска добил нови примероци. Овој најголем трезор за судниот ден, сместен длабоко …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето споделиле како изгледа нивниот поглед низ прозорецот, некои сцени се зачудувачки

Во ГРУПАТА наречена View from my window, која има повеќе од два милиони членови, се споделуваат фотографии од погледот од прозорецот. Многу луѓе реагираа за време на карантинот и споделуваа фотографии од различни делови на светот. Некои сцени се навистина зачудувачки. Поглед од прозорец во Качикау, Боцвана, покажува стадо слонови …

Повеќе »

(ФОТО) Најубавите скали на светот ја кријат тајната на смртта на уметникот кој ги насликал

Еден од главните симболи на Рио де Жанеиро се шарените скали Селарон, кои неофицијално ја добија титулата најубави скали на светот. А зад нив стои името на уметникот Хорхе Селарон, кој на нивното разубавување посветил 23. години од својот живот, во што успеал благодарение на донации од туристи од 60. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Покажал како изгледа животот со тинејџерка: Урнебесни снимки на еден тато од ТикТок

Никој никогаш не рекол дека е лесно да се воспита тинејџер. Сепак, за некои може да биде многу забавно. Таткото Џорџ Ферли собрал многу симпатии на социјалните мрежи со своите видеа во кои ја имитира својата ќерка тинејџерка. @firely2lbi#parentsoftiktok #teenagers ♬ original sound – K&GFire „Живот со нашата тринаесетгодишна ќерка“, …

Повеќе »