Tag Archives: царски рез

(ФОТО) Родено БЕБЕ тешко речиси СЕДУМ и пол килограми: Погледнете како изгледа!

На 18 јануари, Клајдијан Сантос дос Сантос го родила својот син Анџерсон со царски рез. Таа била хоспитализирана во болницата Падре Коломбо во Паринтинс, Бразил на редовни консултации, но лекарите потоа сфатиле дека бебето е преголемо за мајката да го носи до полниот термин, па ја породиле со царски рез. …

Повеќе »

Видео со два милиони прегледи: Татко снимил како изгледа итен царски рез

Сопругата на Арон Марфи завршила со итен царски рез бидејќи нејзиното бебе било животно загрозено, што мајката го препознала кога не можела да го почувствува бебето како се движи во нејзиниот стомак. Во операционата сала бил присутен и Марфи, па со мобилен го снимил раѓањето на нивната ќерка. Бебето е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју со дизајнерката Маја Кикириткова: „Првите парчиња облека ги сошив од кеси за прашок“

Дизајнерката Маја Кикириткова е скоро 15 години на модната сцена во Македонија. Неодамна на Скопскиот моден фестивал ја претстави својата најнова колекција која е инспирирана од самоуверените жени кои не ја следат слепо модата. Моделите што ги промовираше веќе биле во фаза на подготовка кога ѝ се јавиле организаторите на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДАЛИ УСПЕАЛА ДА ГО СОБОРИ СВЕТСКИОТ РЕКОРД? На жена и рекле дека носи 6. деца, па 8., за да на породувањето дојде до голем ПРЕСВРТ!

Госијаме Тамара Ситоле (37) од Јужна Африка тврди дека родила десет деца, што е светски рекорд, ако лекарите потврдат дека тоа е вистина. Африканката, која веќе има 6-годишни близнаци, наводно, со царски рез, родила седум момчиња и три девојчиња во болница во Преторија. Нејзиниот сопруг Тебого Цотеци, кој во моментов …

Повеќе »

(ФОТО) Јутјуберка заразена со корона родила па завршила во кома: Се разбудила после 3. месеци!

Грејс Виктори се заразила со коронавирус во декември минатата година. Била бремена и нејзината состојба започнала да се влошува, па на 24. декември, два месеци пред датумот на породување, се породила со царски рез. Еден ден подоцна таа завршила во индуцирана кома. Лекарите имале лоши прогнози и и’ дале само …

Повеќе »

(ВИДЕО) Родила новороденче тешко 6,5 килограми – бабиците не можеле да веруваат

Откако на 16. април во Велика Британија се роди девојче со тежина од 5.840 грама, мајките кои родиле големи бебиња почнале да ги споделуваат своите приказни. Меѓу нив е и ТикТокерката Сабрина, која својот прв син го родила во 2015. година. „По 25. часа породување, време беше за ‘туркање’. ​​Четири …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа мајка е херој! Имала лузна од 40. конци од ЦАРСКИ РЕЗ а сега гордо го покажува стомакот!

Ерин Бахадур (36) во декември 2020. година го родила своето второ дете, девојчето Реми. Поради плацентата, таа била подложена на итен царски рез, по што добила 40. конци на стомакот. Таа се соблекла и позирала, па ја покажала својата голема лузна, со цел да им соопшти на другите низ што …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА – СЛУЧАЈ КОЈ ЈА РАСТАЖИЛ ЦЕЛА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Медицинска сестра се породила па починала од корона вирус!

Медицинска сестра во Велика Британија, за која е потврдено дека има коронавирус за време на бременоста, починала по породувањето, но нејзиното бебе е спасено. Мери Агива Агапонг (28), која работела во генералниот оддел во универзитетската болница Лутон и Данстабил, починала во неделата, на 12. април. Таа била примена во болницата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВЕСЕЛБАТА СЕ ПРЕТВОРИЛА ВО ТРАГЕДИЈА – Ја чекал пред олтарот не наслутувајќи дека никогаш повеќе нема да ја види: Животна приказна која нема да ве остави рамнодушни!

Во тој момент била бремена, а лекарите со царски рез го извадиле бебето за да го спасат барем него… Тоа бил најубавиот ден во нејзиниот живот. Седела во лимузина, во венчаница,со која одела на нејзината свадба. Плодот на голема љубов се развивал во стомакот,и’ се чинеше дека животот не може …

Повеќе »