Tag Archives: трошење

Овие три хороскопски знаци се шампиони во трошењето пари

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кој знак најлесно троши пари? Кој никогаш нема на крајот на месецот? А кој го дава последниот денар за најубаво кашмирско палто? Лавот, Стрелецот и Близнаците се шампиони во …

Повеќе »

БРАК – Прво зборувајте за пари, па за брак! Прељубата не е главната причина за развод!

Кога двајцата имаат различен став кон буџетот, може ли тоа да донесе раздор во бракот? Фактот дека парот не го дели истиот став како трошењето пари е чест предизвикувач за развод – заклучиле истражувачи од Универзитетот Колумбија. За пари секој втор брак „се лизга“ Тимот научници сакал да провери колку …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Раскалашениот милијардер Мејведер е симбол на ароганција

Пред неколку години, повторно бевме воодушевени кога познатиот спортист потпиша договор вреден десетици милиони долари. Десетиците преминаа во стотици милиони, а досега само четворица успеаа да ја минат магичната бројка од девет нули и да станат милијардери. Еден од нив живее само за да го покаже своето богатство – Флојд …

Повеќе »

Сите зборуваат за „тестаментот“ на Џеј: Откриени битни работи, а еве што ќе добијат децата!

Истиот ден, поточно вечерта бил организиран собир во делот на Дорчол во чест на Џеј, а соседите и пријателите на пејачот уште еднаш се простиле од него со пијалоци, солзи и смеа, како и додека ги слушале неговите песни во кафеаните. Пејачот Џеј Рамадановски беше погребан на Новите гробишта во …

Повеќе »

Како со секс да согорите повеќе калории?

Еден од најдобрите тренинзи за вас доколку сакате да бидете фит и со витка фигура е сексот. Но, сите секс пози не се подеднакво добри. Еве со помош на која секс поза можете најбрзо да постигнете резултат. Сексот освен тоа што е одличен лек за борбата против стресот и за …

Повеќе »

Бакнување и секс наместо теретана: Колку калории ќе потрошите?

Сексот и активностите кои му претходат се многу добри за вашето здравје… Здрав сексуален живот е добар за вашата врска, но врската не е единствената работа која профитира. Сексот и активностите кои му претходат се многу добри за вашето здравје, а иако можеби не можат во потполност да заменат одење …

Повеќе »

(ФОТО) Бангкок е најпосетуван град, најмногу се троши во Дубаи

Меѓу десетте најпосетувани дестинации се и Сеул, Куала Лумпур, Токио и Истанбул, при што на Токио годинава му се предвидува најголем раст. Втора година по ред Бангкок има претензии да биде најпопуларниот град во светот за меѓународните авантуристи, објави СиЕнЕн. Според прогнозите, престолнината на Тајланд ќе им посака добредојде на …

Повеќе »