Tag Archives: тројца морнари

ИСЧЕЗНАЛЕ ПРЕД ТРИ ДЕНА – Големиот „СОС“ натпис на плажата ги спасил изгубените морнари на далечниот остров

Тројца изгубени морнари кои се насукале на еден мал далечен остров во западниот дел на Тихиот океан, беа спасени откако спасувачите го забележале големиот натпис „СОС“ напишан од морнарите на плажа. Морнарите минале три дена на островот Пикелот во Микронезија пред да бидат пронајдени од австралиски и американски воени авиони, …

Повеќе »