Tag Archives: триумф

Новак без календарски слем: Медведев ја пишува својата историја!

Новак Ѓоковиќ остана без календарски грен слем. Во финалето на УС Опен, српскиот тенисер загуби од Данил Медведев со 6:4, 6:4, 6:4. Ѓоковиќ имаше историска шанса да стане првиот тенисер по Род Лејвер во 1969 година, кој ќе триумфира на сите четири големи турнири. Сепак, Медведев не се грижеше за …

Повеќе »

(ФОТО) Победа на МАКЕДОНИЈА против Бахреин: Три бода и искуство за младите!

Македонија нанижа планирани три бода од дуелот против Бахреин во 2. коло од Групата Б на Светското првенство во Германија и во Данска. Македонската ракометна репрезентација ја забележа втората победа на стартот од СП 2019 откако попладнево рутински триумфира над селекцијата на Бахреин со резултат 28-23. „Црвено-жолтите“ се мачеа дваесетина …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Абу Даби: Со трпение и знаење до победа против Андерсон!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ го победи Кевин Андерсон во финалето на егзибискиот турнир Мубадала во Абу даби со 4:6, 7:5, 7:5. .@DjokerNole will look to ride the momentum of his strong close to 2018 into @QatarTennis in Doha, and you'll want to find out which two players will …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Никол Кидман изненадила на доделувањето на Еми: И’ со бакнежот во уста и со говорот

Оскаровката која синоќа на доделувањето на наградите Еми се закитила со  статуетка  изненадила и шокирала. Никол Кидман прво ја изненадила целата сала кога го бакнала во уста колегата,Александер Скарсгард (којво серијата „Големи мали лаги“ го глуми нејзиниот насилен сопруг) а потоа се избламирала во текот на говорот кога ја примала …

Повеќе »