Tag Archives: три сина

(ФОТО) Која е сопругата на најпознатиот фудбалер на светот: Несудена забарка, мајка и успешна деловна жена!

Добитникот на уште една Златна топка, Лионел Меси, дома има вистинска убавица која е негова најголема поддршка во животот. Антонела Рокузо е сопруга на познатиот фудбалер која е негова љубов од детството. Месиеви живеат еден тивок живот што е малку невообичаен за фудбалска икона и ѕвезда од тој калибар. View …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАГА ВО ГВАТЕМАЛА – ТЛОТО ПОЧНАЛО ДА СЕ ПОМЕСТУВА И ИСЧЕЗНАЛО ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО: Дупката во земјата проголтала куќа во која биле татко и три сина -застрашувачка сцена!

Еден татко и неговите тројца синови од Гватемала загинале кога свлечиштето ги проголтало. Како што се движела земјата, во земјата се отворила огромна дупка а куќата била на карпа. Загинале Франциско Лукс (39) и три момчиња на возраст од 3, 6 и 10 години. Нивните тела биле пронајдени во урнатини. …

Повеќе »

(ФОТО) После седум години врска и три сина дошло време за венчавка: Серхио Рамос решил да се ожени!

Капитенот на Реал, Серхио Рамос (32) после седум години врска пред олтар ќе ја однесе својата партнерка Пилар Рубио (40). Венчавката е закажана за јуни, а првите покани ги добиле фудбалерите на Реал Мадрид. Рамос ги поделил на тренинг и никог не изоставил. Покрај Реаловци на свадбата на Рамос се …

Повеќе »

(ФОТО) Баш не му оди: Сопругата на Меси ја откажала посетата за неговиот роденден!

Прославата за роденденот на аргентинскиот капитен е организирано многу пред ремито со Исланд и поразот од Хрватска, но атмосферата во Русија пред два дена била далеку од славеничка… Иако навивачите, соиграчите, па и фудбалските ривали се обединиле и преку социјалните мрежи на капитенот на аргентинската репрезентација, Лионел Меси, му го …

Повеќе »