Tag Archives: три месеци

(ВИДЕО) Уште еден пример за упорност: За три месеци со „плочки на стомакот“

Момчето кое го трансформирало своето тело за само 12 седмици објавило “time lapse” снимка од својот подвиг и станало хит на интернет. 24-годишниот Хантер Хомбс од Норман во Оклахома за само три месеци успеал да изгуби 19 килограми, и од “пивски стомак” да дојде до “six pack”. Експериментот почнал од …

Повеќе »

(ФОТО) За три месеци ослабнала 31. килограм: Без гладување и вежбање но и’ „мамење“!

Откако видела фотографии на кои биле четири генерации од нејзиното семејство, Ана Рејес (50), баба на пет внуци, за само три месеци „загубила“ 31,5 килограми, без вежбање, следејќи едноставен план за исхрана. Пред да ослабне за себе мислела многу лошо, била во депресија и немала самодоверба. „Немав никаков општествен живот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко и рекол на ќерката дека ја сака: Нејзината реакција го шокирала!

Ова никој не можел да го очекува од тримесечно бебе… На бебињата им е неопходно секој ден да им се покажува нежност и љубов. Тоа многу добро го знае и таткото од видео снимката. Тој на своето тримесечно бебе му рекол дека го сака. И, тука ништо не би било …

Повеќе »