Tag Archives: три години

(ФОТО Галерија) Српска стилистка го освоила срцето на славната Деми Мур!

После три неуспешни бракови, глумицата Деми Мур, наводно, е во интимна врска со стилистката од Белград и заедно одгледуваат девојче. Деми Мур (55) веќе две години е во љубовна врска со позната стилистка од Белград, тврдат американските таблоиди. Славната актерка неколкупати е видена во друштво на српската стилистка Маша Манџука …

Повеќе »

(ФОТО) Тригодишно девојче има поголем IQ од Ајнштајн и е прогласена за најпаметно дете

Офелија Морган – Деу во Велика Британија е прогласена за најпаметно дете. Нејзиниот IQ е 171., додека генијалецот Алберт Акнштајн имал 160. Малена Офелија првиот збор го изговорила на осум месеци, а брзо ги совладала и броевите, бои и азбука. Нејзината мајка Натали сфатила дека има паметно дете и ја …

Повеќе »

(ФОТО) Го засенила целото кралско семејство: Принцезата Шарлот го слави 3. роденден

Членката на кралското семејство има обожаватели ширум светот Малечката Шарлот светлината на денот ја здогледала на 2. мај 2015. година и веќе со своите први фотографии потполно го засенила не само својот брат Џорџ, туку и родителите и целото кралско смејество. Денеска го слави својот трет роденден, а без оглед …

Повеќе »

(ФОТО) Открила како за три години заштедела за нов стан!

Новозеланѓанката Шери Хоуви во една група на Фејсбук го споделила својот начин на штедење кој и овозможил за само три години да заштеди доволно да си купи нов стан. Шери своите месечни примања ги поделила во три секции – една за плаќање сметки и основни месечни трошоци, една секција за …

Повеќе »

(ФОТО) Време е да се потсетиме на 3-те години „Плати со поезија“

Лофт, Мајдан, Наргиле, Фонтана, Дион, Центар бар, Баду бар, Џус бар, Сквер21 во Скопје и Чао кафе во Велессе подготвени оваа година да ја поттикнат инспирацијата на секој посетител на 21-ви март, Денот на поезијата, преку традиционалната кампања „Плати со поезија“ на Јулиус Мајнл.   Од 2015-та година, секоја година, …

Повеќе »

И’ Шакира не пријавувала данок: Ќе може да избира помеѓу плаќање „глоба“ или затвор!?

На колумбиската пејачка Шакира и’ се заканува казна затвор поради избегнување данок. Според BBC и „Daily mail“, шпанските даночни власти побарале од обвинителите да се истражат сите финансиски зделки на пејачката… Колумбиската пејачка Шакира наводно е обвинета за одбегнување данок од неколку милиони евра и може да заврши во затвор, …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Ова е причината поради која Камерон Дијаз „исчезнала“ од Холивуд

Откако во јавност почнала да се појавува во широка облека почнале шушкањата дека холивудската „слаткичка“ го очекува првото дете со седум години помладиот музичар Бени Маден. Тие наводи не се потврдени, како ни дека парот има намера да усвои дете, но на сите им е јасно дека тоа е нејзина …

Повеќе »

(ФОТО) Штедливата војвотка Кејт го носи омилениот, стар, труднички фустан

Со тоа заработила уште повеќе симпатии во јавноста… Кога очите на јавноста се нон стоп вперени во вас, како што се вперени во војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, тешко дека некои детали можат да останат скриени. Деталите како труднички фустан во кој Кејт е видена неколку пати, не само во …

Повеќе »

(ФОТО) Тригодишниот син на познатиот глумец починал од „Синдром на ненадејна смрт“: Кои се симптомите?

Пристигнале резултатите од обдукцијата – Дејан Тодоровиќ (3), синот на познатиот глумец Жика Тодоровиќ, починал од синдромот „ненадејна смрт“. Малечкиот Дејан починал во домот, најверојатно во сон. Пристигнала и’ екипа на Брза помош но во 19:45 часот можеле само да констатираат смрт. И’ самата мајка се обидела да го реанимира, …

Повеќе »