Tag Archives: три години

(ФОТО) ИМА САМО ТРИ ГОДИНИ а на полицијата и донирала пари за ново куче!

Едно семејство од Висконсин организирало „гаражна продажба“ (назив на продажба кога семејството пред куќата организира продавање на непотребни или избрани предмети), а нивната тригодишна ќерка, Леини, покажала вистински претприемачки дух. Поточно, додека семејството се занимавало со „гаражна продажба“, мајката Моли и помогнала на нејзината ќерка да постави штанд со лимонада …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – СТУДЕНТКА ВЕЖБАЛА ЕКСТРЕМНА ЈОГА И ПАДНАЛА ОД ШЕСТИ СПРАТ: Пријателка документирала како скршила 110. коски…

Експертите велат дека постои можност за наредните три години да не проговори ниту еден збор… Студентката Алекса Тераца (23) паднала од шести спрат додека вежбала јога на тераса, а нејзината пријателка се снимила. Тераца со години секое утро на тераса вежбала јога, но едно утро решила една поза да изведе …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГИЧНА СУДБИНА – Тригодишно девојче отишло на матурски танц бидејќи можеби нема да го дочека сопствениот!

Малечката Лана Никсон се бори со тежок тумор на мозокот и нејзиното семејство се плаши дека нема да живее доволно долго за да доживее некои важни моменти. Поради тоа 16. годишната сестра Неве ја поканила на својата матурска забава. „Уживаше во автомобилот и постојано зборуваше дека таа и Неве се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најмистериозен остров на Медитеранот:Смеат да го посетат само 1.000 луѓе годишно

Италијанскиот остров Монтекристо е едно од најмистериозните места во Европа. Се наоѓа во Тиренското море, површината му изнесува само 10. квадратни километри а годишно можат да го посетат само 1.000 луѓе кои за тоа мораат да одбијат посебна дозвола. За неа постои листа на чекање, така што, ако одлучите да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова е и официјално најубавото момче на светот: Тригодишниот Виктор Црна Гора ја освоил титулата!

Титулата на најубавото момче, тригодишниот Виктор од Беране (Црна Гора) ја понел на натпреварувата „Little Mister World” и „Best of the Best”… Виктор Уковиќ Ѓукиќ (3) од Беране (Црна Гора) е најубаво момче на светот, објавено е на официјалната страна на Фејсбук, на Top 3″ Models Montenegro. Инаку, Виктор е …

Повеќе »

(ФОТО) Проблеми на еден татко: Признал дека не може да ги разликува близначките па дошол на чудна идеја…

Татко на тригодишните, еднојајчани близначки, Сајмон Хупер, признал дека не ги разликува ќерките Оти и Делила. Имено, девојчињата една на друга личат како јајце на јајце поради што Хупер, вели, од раѓањето не е сигурен која е која. View this post on Instagram I thought I had it nailed – …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сите го памтат ова момче кое пред три години било оставено да умре:Ќе се воодушевите кога ќе видите како изгледа денес!

Пред три години родителите го оставиле африканското момче да умре бидејќи мислеле дека е вештер, а потоа го пронашла хуманитарна работничка од Данска, Анја Рингрен Ловен, и му го спасила животот. На малечкиот Нигериец му го дале името Хоуп (Надеж). Данката Анја, волонтерка која живее и работи во Африка пронашла …

Повеќе »

(ФОТО) Водителка на ТВ емисија во Египет зборувала за вонбрачен секс па „добила“ три години затвор!

Телевизиската водителка, Доа Салах, во Египет е осудена на три години затвор, откако на телевизија во живо дискутирала за тоа како може да се забремени вон конвенционалниот брак. Салах, која работи како водителка на телевизијата “Al Hahar TV”, ги прашала своите гледачи дали размислуваат за секс пред брак и сугерирала …

Повеќе »

(ФОТО) Успешна македонска бизнис приказна – Brainster наполни 3 години: Eве што научивме по пат

Brainster наполни 3 години. Наместо огномети, прослави и кафани решив традиционално да споделам што научив јас развивајќи успешна компанија во Македонија. Пред 3 години го основав Brainster – училиштето на иднината кое ќе работи со поединци и компании за да им овозможи персонален и професионален раст. Мисијата на Brainster е: …

Повеќе »