Tag Archives: три години

Се разбудила после три месеци кома и открила дека е бремена! Додека ја смирувале направила нешто невидено!

Знаела дека мора да направи само еден, но најважниот потег Џема Холмс од Вилтшир го доживеала шокот од животот кога ги отворила очите во болницата. Имено, Џема доживеала сообраќајна несреќа на улица кога ја удрил автомобил а лекарите едвај ја спасиле. Потоа на родителите им рекле дека нивната ќерка има …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка ги повикува луѓето на внимание после трагедијата во која нејзината ќерка го загубила стапалото

Тригодишното девојче Абигејл, играјќи си, го изгубило стопалото и дел од ногата. Нејзината мајка зборувала за трагичниот инцидент што се случил на 22. август во Лејквил, пренесува WHDH. „Колку што сум скршен поради тоа што и се случи, јас сум исто толку благодарна затоа што сето тоа можеше да заврши …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМА ВО ГРЦИЈА – Спасување на девојче(3) кое ветерот, на душек, ја однел на отворено море: Еве каде биле родителите!

Шокантно видео од тригодишно девојче како „плови“ на отворено море на нејзиниот мал душек во форма на еднорог, се проширило со брзина на молња на социјалните мрежи. Туристите на една траект биле зачудени од глетката што ја виделе. Имено, вистинската драма и борбата за животот на девојчето се случиле во …

Повеќе »

Апаратот кој сите го користиме Сајмон одлучил да го фрли! Минале три години а тој ни докажа дека Е МОЖНО И БЕЗ НЕГО!

Еден од најпознатите продуценти и судии на американскиот и британскиот „Supertalent“, ги шокираше сите со својата изјава дека во последните три години не користи мобилен телефон . Сајмон Кауел изјавил дека едно утро се разбудил и видел дека има над 52. непрочитани пораки на телефонот, тогаш тој одлучил да го …

Повеќе »

(ФОТО) ТАГА – БЛИЗНАЧКИ (3) ОД АВСТРАЛИЈА НАСТРАДАЛЕ ВО ПОЖАР ВО СВОЈОТ ДОМ: Ги нашле како се држат за рака!

Тригодишни близначки од Австралија загинале во куќен пожар откако случајно, нивната мајка, ја заклучиле надвор. По трагедијата, неутешната жена објави трогателна порака и рече дека „се мрази себеси“ затоа што не успеала да ги спаси. Девојчињата Ајша и Лејлани Форд од Нов Јужен Велс настрадале откако нивната мајка запалената перница …

Повеќе »

(ФОТО) НЕУСПЕШНИ ОБИДИ ЗА СМИРУВАЊЕ – МЕДОКС НЕ ГО ПОДНЕСУВА БРЕД ПИТ: Глумецот откажал се за да се обиде да се СМИРИ, но лошиот однос продолжил!

Бред Пит, поради семејни причини, одлучил да изостане од доделувањето на наградите во Велика Британија , па актерката Марго Роби во негово име го прочита говорот што тој го подготвил. Актерот ги откажал сите свои должности затоа што е во лоши односи со неговиот син Медокс, уште од 2016 година …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тригодишното девојче кое ја запознава својата новородена сестра ќе ги стопи дури и’ најтврдите срца

МОМЕНОТ кога тригодишната Моли се сретнала со нејзината новородена сестра Кора, ги стопило и најтврдите срца. Мајката Хедер Конли на социјалните мрежи го објавила моментотод болницата, кога ги запознала двете сестри. Моли ја земала Кора во прегратка, нежно и го галела лицето, ја бакнала и и’ рекла: „Ти само што …

Повеќе »

ТРАГЕДИЈА – Починала тригодишната ќерка на познат глумец: Веста за смртта ја потврдил со фотографија од нејзината празна соба

Американскиот глумец Мигуел Сервантес и неговата сопруга Кели моментално ги проживуваат најтешките моменти во својот живот.. Нивната тригодишна ќеркичка починала минатата недела, а веста за нејзината смрт ја потврдила и Кели на Инстаграм со многу тажна црно-бела фотографија на која се наоѓа празната соба на нејзината ќеркичка. View this post …

Повеќе »

УЖАС ВО БИХ – ПОЛИЦИЈА РАЗОТКРИЛА РОДИТЕЛИ ОД ПЕКОЛОТ: Мајката со години гледала како таткото си ја силува ќерката!

Уапсени се 40. годишниот Д.М и 34. годишната Д.М. Девојчето било злоставувано три години  Припадници на полициската станица Вогошча завчера го уапсиле Д.М. (40) под сомнение дека сторил кривично дело, интимен однос со дете, дознава Аваз. Извор близок до истрагата открил дека ја силувал својата родена ќерка! Инспекторите во шок …

Повеќе »