Tag Archives: три години

(ВИДЕО+ФОТО) ЦЕЛ СВЕТ МЕ ОСУДУВА ПОРАДИ ОВИЕ СЛИКИ НО ТИЕ НЕ ЗНААТ КОЛКУ МНОГУ ПАРИ СЕ ТОА: Мојата ќерка (3) веќе заработи за куќа!

Инфлуенсер станала најпрофитабилната професија на денешницата, но децата инфлуенсери, а особено нивните родители, продолжуваат да се соочуваат со остра осуда и критика за злоупотреба на своите деца за профит. Оваа мајка вели дека ја вовела својата ќерка со светот на модата кога имала само шест месеци … Елис Приор од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Објавена последната снимка од девојчето (3) кое во Англија го убиле мајка и и’ нејзиниот дечко

СУДОТ во Бирмингем ги прогласи Никол Прист (23) и нејзиниот една година помлад поранешен дечко Калум Редферн за виновни за убиството на Кејли-Џејд, тригодишната ќерка на Никол Прист. Британските медиуми објавија и снимка направена на 8. август 2020 .година, само неколку часа пред убиството, на која се гледа како девојчето …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата актерка (57) објавила ретка фотографија од нејзината тригодишна ќерка Фрида

Ќерката на Бригит Нилсен расте со незапирлива брзина. Познатата 57-годишна актерка објавила семејно селфи во кое позирала со сопругот Мати Деси (42) и нивната тригодишна ќерка Фрида. 2Вчера го прославивме 3-от роденден. Се роди нашата sвезда”, напишаЛА гордата мајка. View this post on Instagram A post shared by Brigitte Nielsen …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО ВО ЊУЈОРК – Неверојатна снимка: Тригодишно дете преживеало пад од петти кат

Го пронашла жена која минувала по улицата Надзорна камера во Њујорк, во понеделникот, го снимила падот на тригодишното дете од петтиот кат во зграда. Видеото прво го прикажува движењето на тенда на која паднало тригодишното дете. По слетувањето на земја, на снимката се гледа како момчето се обидува да стане. …

Повеќе »

(ФОТО) Инспиративна приказна за девојче кое победило рак

Кога Криси и Дакота Боуен дознале дека нивната тригодишна ќерка има рак на бубрезите, биле шокирани.   View this post on Instagram   A post shared by Kristin Bowden (@kris_bowden) „Кога го слушнав зборот РАК од устата на докторот, за малку ќе паднав на колена. Никој не очекува дека такво …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕКРАСЕН ПОТЕГ НА ПОЖАРНИКАРИТЕ: На тригодишно момче му приредиле незаборавно роденденско изненадување!

Едно момче обожава да ги гледа пожарникарите од неговиот прозорец… Тригодишно момче по име Оливер живее веднаш до пожарникарската служба во Јужен Јоркшир, а според неговата мајка, тој од прозорецот на неговата спална соба секој ден обожава да ги гледа пожарникарите како вежбаат. Кога дознале дека тој ќе го прослави …

Повеќе »

(ВИДЕО) РАДОСТ – Девојче во карантин се здобила со нов пријател со кого секој ден, преку прозорецот, танцува!

Тригодишна Ава била тажна кога дознала дека мора да биде затворена во куќата поради „заклучувањето“. Таа тажно ја гледала својата улица низ прозорецот и нестрпливо чекала да види некое лице. „Да се ​​биде заклучен во куќа за време на пандемија, исто така и неа тешко и падна“, напишал нејзиниот татко …

Повеќе »

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ Е БОЛЕН ОД НАЈЗЛОБНАТА БОЛЕСТ: Три години се ширела по неговото тело а еве како открил!

Друг во редот за британската круна случајно дознал за дијагнозата! Принцот Вилијам наводно страдал од сериозно заболување кое било дијагностицирано откако бил тестиран за коронавирус, пишува магазинот „National Enquirer“. Според тврдењата на овој американски таблоид, лекарите утврдиле дека тој страда од редок вид на рак во напредна фаза, кој се …

Повеќе »

(ФОТО) ЉУБОВ – РАЗДЕЛЕНИ НО СО ЕМОТИВНИ ПОРАКИ: Ќерката на Кристиано и Џорџина наполни 3. години!

Како што е познато познатиот фудбалер е татко на 4 деца… Три му родија сурогат мајки (Кристиано јуниор, и близнаците Ева и Матео), а само Џорџина е биолошка мајка на нивната ќерка Алана која пред еден ден наполни три години… Очигледно е дека поради состојбата и обврските на Кристиано, со …

Повеќе »