Tag Archives: трговски центар

(ВИДЕО+ФОТО) Ниту Ајфеловата кула ниту Дизниленд: Ова е најпосетуваната туристичка атракција во светот

Верувале или не, една од најпосетуваните туристички атракции во светот е трговски центар Најголемиот трговски центар во Дубаи годишно го посетуваат дури 75. милиони туристи. View this post on Instagram A post shared by Dubai Mall (@dubai_mall_center) „Дубаи мол“ е заведен во Гинисовата книга на рекорди како најголем во светот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРАЛО ДА РЕАГИРА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО! Девојките биле во трговски центар, застанале на ескалаторот и тогаш започнал нивниот ПЕКОЛ!

На Интернет, луѓето стануваат познати по разни работи. Некои успеваат да го искористат тоа, а некои, поради природата на самата снимка, гледаат што побрзо да помине „бруката“. Има и такви кои случајно ги фатиле камерите, а најчесто станува збор за срамовите што корисниците на социјалната мрежа ги обожаваат. Во случај …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полугол младоженец залепиле за улична светилка – Минувачите „умирале“ од смеење!

На својот профил на Твитер, Арон Шиник објавил видео кое многумина насмеало. Имено, неговите пријатели полугол го залепиле за улична светилка пред трговскиот центар. Арон на видеото носи само гаќи и сандали и чорапи, а од страна се слушаат минувачи како умираат од смеа. Во описот на видеото напишал “Ајде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хаос во Белград во „Ушче“: Тепачка за вакцини и ваучер од 25. евра

Трговскиот центар Ушче во Белград од утрово е нов пункт за вакцинација. Покрај вакцината против короната, за првите 100 лица биле предвидени ваучери во износ од 3.000 динари околу 25. евра за шопинг во тој трговски центар. Сцените што следеле биле тешки за гледање. Одговорот за вакцинација во Србија не …

Повеќе »

(ФОТО) ОГИН „ПРОГОЛТАЛ“ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР: Настрадале четири лица, кинеските пожарникари спречиле повеќе жртви!

Четири лица загинале во кинескиот град Чидзу кога избувнал голем пожар во трговски центар. Уште шест лица биле во животна опасност, но спасувачите успеале да ги извлечат, а две морале да добијат медицинска помош, објави веб-страницата CGTN. Four people got killed in a fire that burst out in a shopping …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖЕСТОКА КАВГА ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР – „Сите умираат, и татко ти ќе умре“: Жена навредила расплакана ќерка, а потоа била ПОНИЖЕНА за цел живот!

Тежок инцидент се случил во трговскиот центар Вестфилд во Лос Анџелес. Емоционално нестабилна жена седела и плачела пред влезната врата од продавницата откако била сериозно навредена од група „антикоронаши“ кои и рекле да стави маска кога влегува во објектот. Жената им сугерирала дека така го зголемуваат ризикот од заболување за …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕПАК ИМА ЛУЃЕ – Невидена драма на ескалатор: На девојче и се заглавил прстот па 30. луѓе скокнале на помош!

Потполн хаос во трговскиот центар Мала двегодишна Русинка за малку да остане без прст, можеби дури и целата рака, додека го допирала ескалаторот во трговскиот центар во Сочи. Од само за нив позната причина, родителите не го следеле однесувањето на девојчето додека таа стоела покрај нив на скалите, и таа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Били Ајлиш, во новото видео, шета сама низ празниот трговски центар

Тинејџерската sвезда Били Ајлиш штотуку го објави спотот за песната Therefore I am, кој сама го осмислила и режирала. На видеото, кое трае скоро 5. минути, пејачката шета низ трговскиот центар „Глендејл Галерија“, каде поминувала многу време како тинејџерка. Поради пандемијата на корона вирусот, центарот е затворен и изгледа повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се’ одеднаш исчезнало: Огромна дупка кај трговски центар „проголтала“ 21. автомобил!

Инцидентот се случил во кинеската провинција Сечуан… Видеото од огромна дупка на улицата што голта дури 21. автомобил во Кина стана вистински хит на социјалните медиуми. Луѓето останале во шок после снимката во која се гледа како возилата одеднаш пропаѓаат во близина на трговскиот центар во градот Јибин, кој се …

Повеќе »