Tag Archives: тревник

(ФОТО) Мислел дека купил вила за 9.100 долари па останал во шок кога видел што добил

Маж од Флорида бил пресреќен кога помислил дека успеал да купи вила на онлајн аукција за само 9.100 долари, но се испоставило дека купил парче тревник помеѓу два дома – а властите велат дека не можат да направат ништо за да му бидат вратени парите. Кервил Холнес мислел дека купил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Навивач втрчал на тревникот на Вембли и добил овации:„Носете го на СП,тој е играч на натпреварот“

Англиските фудбалери со победата над Словенија на Вембли со 1:0,се пласирале на Светското првенство, но неизвесноста траела се’ до 94. минута кога Хари Кејн уште еднаш станал херој и постигнал гол за три бода. Играчите потрчале кон трибините да го прослават голот, но ги изненадил погледот на празните места за …

Повеќе »