Tag Archives: трева

(ФОТО) ВИМБЛДОН ФИНАЛЕ – БЕРЕТИНИ И ЃОКОВИЌ: „Тревата повеќе му одговара отколку мене!“

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по пласманот во финалето зборувал на прес-конференција. Ѓоковиќ стигна до финалето на Вимблдон преку Денис Шаповалов во полуфиналниот натпревар. Таму ќе игра со Матео Беретини, со кого веќе играше на Ролан Гарос, но сега се работи за сосема поинаков турнир на сосема друга површина. View this …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЧУДО БЕЗ ОДГОВОР – ДРЕВНИ КРУГОВИ КОИ ЗБУНУВААТ И ПЛАШАТ:Мистеријата на настарата пустина на светот и понатаму влева страв во коските!

Некои веруваат дека тоа се отисоци на боговите, додека други овие траги во Намибија ги поврзуваат со вонземски живот. Иако локалното население ги нарекува смртни кругови, и не смеат да им се приближат, овој африкански феномен, кој со децении ги збунуваше научниците ширум светот, е подобро познат како „кругови на …

Повеќе »

(ФОТО) Вимблдон: Федерер и Новак наспроти „младите лавови“!

Во неделата, во Вимблдон традиционално е слободен ден, додека во понеделник ќе се одиграат осминафиналните натпревари во женски и машки конкуренција. Организаторите на турнирот во Ол Ингланд Клуб го објавија планот за игрње во пПонеделник, и сите најинтересните мечеви ќе можете да ги следите на каналите на Спорт клуб. На …

Повеќе »

Приватна готвачка открива што навистина јадат славните „слабички“ дами – некои работи ќе ве згрозат

Бившата готвачка на глумицата Гвинет Палтроу проговорила за нејзината исхрана и оброци кои и’ ги подготвувала. Како што вели Кејт Мекалон, таа најчесто бирала „трева и зеленчук“. Познатата готвачка меѓу клиентите имала и познати од други сфери. Соработувала со Миранда Кер, Стивен Спилберг, а за Гвинет готвела додека била во …

Повеќе »