Tag Archives: трет син

(ФОТО) Се родил Чиро: Меси добил трет син и покажал негова фотка!

Фудбалскиот клуб Барселона соопштил дека Лео Меси нема да биде во составот за денешниот меч против Малага, во Примера, поради лични причини. Feliz cumple gordito hermoso !!!!! Te amo mí vida !!!!! A post shared by Leo Messi (@leomessi) on Sep 11, 2017 at 8:18am PDT Навивачите во почетокот се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лионел Меси избрал име за третиот син

Славниот фудбалер, Лео Меси, наскоро по трет пат ќе стане татко. Играчот на Барселона и неговата сопруга, Антонела веќе се родители на два сина, Тиаго и Матео, а оваа година среќното семејство ќе стане побогато за уште едно момче. Amor Amor Amor❤️ A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on Dec …

Повеќе »