Tag Archives: тренинзи

(ВИДЕО+ФОТО) Познатиот актер успеал да ослабне 110. килограми: Денес е непрепознатлив!

„Поминав скоро две децении прилагодувајќи се на различни диети и страдав. Бев успешен во тоа, брзо ќе ја достигнев целта, но ќе паднев многу брзо. Не страдам повеќе, го сакам својот живот, признал актерот. Итан Супли многумина го паметат како актер со неверојатна смисла за хумор, но и прекумерна тежина …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се јави возачот на Формула 1 кој чудесно ја преживеа несреќата и експлозијата

НЕВЕРОЈАТНО е што Ромен Грожан, возач на Хаас, преживеа на стартот од трката во Формула 1 во Бахреин. Во ужасна несреќа, Грожан удри во оградата. Неговиот болид веднаш се запали и прелета низ оградата, но тој реагираше брзо и, како што се чинеше, без поголеми повреди успеа да излезе од …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЕЗ ОПУШТАЊЕ ВО КАРАНТИН – Глумицата Кајли Куоко покажала како изгледа домашниот тренинг со сестрата Бријана

Актерката Кејли Куоко не дозволила да се опушти во карантин и да не биде корисна, па решила да помине времето тренирајќи. Во новиот пост на Инстаграм им покажала на обожавателите како изгледа нејзиниот тренинг дома со нејзината сестра Брајан Куоко. „Голем дел од карантинот беше за одржување на формата и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимката од бебе кое жена го фрла во базенот го шокирала интернет: Еве зошто го направила тоа!

КРИСТА Мејер е 27-годишна мајка на две деца која во февруари отвори профил на „ТикТок“. Малкумина знаеја за неа до минатиот викенд, кога објави видео кое се гледаше дури 53. милиони пати на таа социјална мрежа и уште 20. милиони пати на Твитер за само три дена. Инструкторката по пливање …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Татко и син: Роналдо „делка“ ново фудбалско чудо

Кристиано постариот има 35. години и е на залезот на акриерата, нос емејството Роналдо треба да се погрижи за својата фудбалска иднина. Тука е Кристиано Јр, кој веќе сега постигнува голови како својот татко… Португалецот Кристијано Роналдо пред неколку дена после два месеци со семејството се врати во Торино. Фудбалерот …

Повеќе »

Се собрале кралевите: Фудбалерите на Реал Мадрид почнале со тренинзи

Фудбалерите на Реал Мадрид продолжуваат со индивидуални тренинзи од денес, два месеци откако Примера беше суспендирана поради пандемијата на коронавирус Сите играчи биле тестирани на КОВИД-19 пред да им биде дозволено да се вратат на тренинзите. Повеќето клубови веќе продолжија со тренинзите, Барселона започна во петокот а Атлетико Мадрид еден …

Повеќе »

ПОСЛЕ 15 ГОДИНИ – Мајк Тајсон, некогаш накопасен човек на планетата повторно во боксерскиот ринг: Има многу добри причини за враќање!

Мајк Тајсон се посветил на тренинзите што треба да го стават во доволно добра форма за да се врати во рингот. Но, не е професионалниот. „Iron Mike’“ всушност има една одлична идеја. Тој сака да се натпреварува на егзибициски мечеви за да собере пари за хуманитарни цели Поминаа 15. години …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како Мурињо и фудбалерите на Тотенхем тренираат во време на пандемијата

Фудбалерите на лондонски Тотенхем го започнале заедничкиот процес на затегнување, но нема да ги напуштаат своите домови заради пандемијата на коронавирусот! Тренерот Жозе Мурињо вчера организирал сесија за обука преку Интернет со двајца асистенти. Сите фудбалери на Тотенхем тренеруваа заедно, но и одделно, така што ќе продолжат со оваа практика …

Повеќе »

(ФОТО) Тренерот на Џенифер Анистон на глумицата на Инстаграм и посакал добредојде со фотка од бокс

Џенифер Анистон конечно се придружила на Инстаграм и со првата фотка со „пријателите“ веднаш го урнала интернет. Многу колеги глумци,познаници и фанови на таа социјална мрежа и посакале добредојде , а меѓу нив и нејзиниот тренер Лејон Азубулике. Тој објавил досега невидена фотка од еден нивен заеднички тренинг со која …

Повеќе »