Tag Archives: тренинг камп

Трагедија: Млад фудбалер на „Јувентус“ починал на тренинг

Страшна трагедија се случила на тренинг на младински камп на „Јувентус“. Во една сала во Менхетен, животот го загубил деветгодишниот Томасо Черазе. Детето висело и се истегнувало на рамката од голот, кога тој паднал врз него. Загубил свест и се гледало дека е многу лошо повреден. Веднаш бил пренесен во …

Повеќе »