Tag Archives: тренди

(ФОТО) Овие фризури ќе се носат во 2020. година: Промените почнете ги од косата!

Новата година секогаш носи промени. Некој ќе одлучи да ја промени работата, некој да се затегне и ќе тргне на фитнес или во теретана, а ги има и оние кои со задоволство би промениле нешто во својот изглед. Кај жените таа промена обично почнува од косата. Ако размислувате за оваа …

Повеќе »

(ФОТО) Смелост каква ретко се среќава- самодоверба за 10: Шерон Стоун во кожен комбинезон!

Многу млади девојки во широк лак го избегнуваат ова ризично парче… Есента е време кога доминираат парчиња облека од кожа, но има и такви што многу дами не би се осмелиле да ги носат, иако ги привлекуваат како магнет – кожен комбинезон. Тие велат дека за ризичните парчиња е потребна …

Повеќе »

(ФОТО) Четири парчиња кои секоја жена треба да ги има во својот орман

И’ покрај силните трендови кои не преплавуваат, вниманието е најдобро да се усмери на безвременските модерни парчиња. Класични, шик парчиња се одлична и исплатлива инвестиција бидејќи со години ќе имате гарантирано тренди парчиња кои го спасуваат секој аутфит и му даваат вистинска доза елеганција и женственост. Ако планирате шопинг, нема …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Вешта игра на Меланија Трамп: Жена од која треба да се учи!

Првата дама на Америка ги фасцинирала присутните со комбинација на јака жолта и кафеава боја… Првата дама на Америка со сопругот, Доналд Трамп, отпатувала во Охајо. Како и што сме навикнале и’ ова појавување го одбележала со впечатлива комбинација на облекување. Иако понела многу едноставни парчиња, комплетниот изглед е многу …

Повеќе »

(ФОТО) Најдобро се комбинираат со фармерки: Удобни високи чевли од кои Џенифер Лопез не „излегува“ оваа есен

  Иако на сцената обично танцува во чевли со високи штикли, славната пејачка во слободно време главно носи удобни чевли. Секако, и тогаш е ултратренди! Кога не е пред камерите Џенифер Лопез најчесто носи вреќести фармерки и тренерки, кои ги комбинира со патики.Меѓутоа, во есенските и зимските месеци таа најчесто …

Повеќе »

Можете и вие: Иванка Трамп се облекла за 3.000 денари

Често не е баш одмерена со изборот на модните парчиња, позната е како апсолутна икона на стилот во Америка, но и’ како ќерка на претседателот на САД, Доналд Трамп. Иванка Трамп пред неколку дена во Белата куќа се појавила во необичен комплет. Иако многумина ја критикувале дека се облекла „како …

Повеќе »