Tag Archives: трејлер

(ВИДЕО) Излезе трејлер за најочекуваниот „Бетмен“, прегледан е 10. милиони пати за неколку часа!

Излезе трејлерот за најочекуваниот „Бетмен“, и за само неколку часа собра скоро десет милиони прегледи на Јутјуб. Бетмен во новиот филм го игра Роберт Патинсон, а обожавателите едвај ја чекаат премиерата. Во трејлерот, кој беше објавен вчера на YouTube каналот на Warner Bros, се прикажани неколку култни ликови, меѓу кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Леонардо ДиКаприо и Џенифер Лоренс прв пат заедно на филм

Нетфликс го објави првиот трејлер за Don’t Look Up, црна комедија со научно-фантастични елементи, во која играат Леонардо Ди Каприо и Џенифер Лоренс. Освен нив, во филмот играат и многу други холивудски sвезди, како Мерил Стрип, Тимоти Шалејм, Џон Хил, Кејт Бланшет, Тајлер Пери и Аријана Гранде. Филмот е во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трејлерот за новиот филм на „Марвел“ за само три дена собрал повеќе од 10. милиони прегледи

Пред неколку дена излезе официјалниот трејлер за новиот филм на Марвел, а веќе го прегледаа повеќе од 10 милиони луѓе само на Јутјуб. Во новиот блокбастер насловен „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings“ (Шанг-Чи и легендата на десетте прстени), главната улога ја игра Симу Лиу, а многу фанови …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕМА ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ – Објавен вториот трејлер од новиот филм за Џејмс Бонд

Излегува на 11. ноември „Universal Pictures“ го објавил вториот трејлер од новиот филм за најпознатиот таен агент на светот, Џејмс Бонд, со наслов „Нема време за умирање“. Првично филмот требаше да се прикаже во април, но беше одложен за ноември поради пандемијата на коронавирусот. Премиерата ќе ја има во Франција …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кејт Винслет во новиот филм „Амонит“ во експлицитна сцена со двојно помлада актерка

Оскаровките Кејт Винслет (44) и Саоирсе Ронан (26) играат заедно во новиот филм „Амонит“, кој наскоро ќе се појави во киносалите ширум светот. Она што е интересно за овој филм се експлицитните сцени, чии главни актери се токму овие две актерки. Кејт и Саоирсе снимаа секс сцена за која пишуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Застрашувачки сцени – Пристигна трејлерот за филмот „ Quiet Place 2″, во кој вонемјани ја преземаат планетата

Официјално пристигна трејлерот за хоророт „A Quiet Place 2“ така што можете сами да видите даека станува збор за хорор што не е препорачливо да го гледате сами поради сцени што ќе „ве ппреплашат“ или остават без здив . Постојат ретки холивудски продолженија кои се чекаат со возбуда, сепак, судејќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен официјалниот трејлер за долгочекуваниот филм „Wonder Woman 1984″

Првиот официјален трејлер за „Wonder Woman 1984“ вчера ја виде светлината на денот, на задоволство на многу фанови кои со нетрпение го чекаат овој филм. Ворнер Брос не објави премногу детали за продолжението, но студиото нуди кратко резиме за тоа што може да очекуваат фановите: Дајана Принс влегува во конфликт …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Објавен првиот трејлер од авантуристичката комедија „Free guy” во кој глуми Рајан Рејнолдс

Објавен е трејлерот за „Free guy” во кој глуми Рајан Рејнолдс. Во епската авантуристичка комедија „Free guy” на Twentieth Century Fox, Рајан Рејнолдс го игра ликот на банкар кој открива дека тој всушност е играч во позадина во видео-игра на отворен свет. Одлучува да стане херој на сопствената приказна. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен тизер за најновиот филм за Џемс Бонд

Филмот е сниман во Лондон, на Јамајка, во Норвешка и Италија. Премиерата е закажана за 3. април 2020. година. Објавен е најновиот тизер за новиот филм за славниот агент 007 – „Нема време да умрам“. Ова е последниот филм, 25-ти, за Џемс Бонд. Самиот тизер предизвикал големо внимание, а после …

Повеќе »