Tag Archives: трансплантација

(ФОТО) Драма на тројниот првак на Формула 1: Трансплантирани му се плуќа, критично…

На еден од најголемите возачи на Формула 1 и троен светски првак, Ники Лауд, синоќа успешно му биле трансплантирани плуќа во болница во Виена. „Поради тешката состојба на плуќата Ники Лауда беше подвргнат на трансплантација во Општата болница во Виена“, стои во соопштението на болницата додека германските медиуми наведуваат дека …

Повеќе »

Умрел Синан Сакиќ

После борба со тешка болест денес во Белград починал Синан Сакиќ (62), пишуваат срските медиуми. Познатиот фолк пејач пред 20. дена од Клиничкиот центар на Србија, на барање на семејството, е префрлен во белградска приватна клиника, каде веќе 18. дена бил на подготовки за трансплантација на црниот дроб. Минатата година …

Повеќе »

(ФОТО) Нема крај за маките на победникот на Евровизија: Собрал повторно во болница!

Португалскиот музичар Собрал во болница го посетува семејството кое се надева дека Божик ќе го прослави дома, но лекарите сметаат дека шансите тоа да се случи се многу мали… Португалецот Салвадор Собрал (27) се вратил на интензивна нега во болница после тешките компликации предизвикани со инфекција која довела до откажување …

Повеќе »

Победникот на Евросонг се опоравува после трансплантацијата на срце

Победникот на годинешниот Евросонг, Португалецот Салвадор Собрал се опоравува во болница после трансплантација на срце, пренесува денес BBC. Лекарите во соопштението рекле дека операцијата минала успешно Хирурзите во болницата „Санта круз“ во Лисабон велат дека 27. годишниот пејач Салвадор Собрал се чувствува добро. Португалскиот пејач кој го освои годинешното музичко …

Повеќе »

Џастин Бибер и Селена Гомез и’ официјално се заедно

Три години откако раскинале, Селена Гомез и Џастин Бибер на својата врска и дале втора шанса… Извор за Us Weekly потврдил дека двојката е повторно заедно, а веста ја пренеле и другите светски таблоиди. „Селена и Џастин се заедно. Врската на Селена со The Weeknd едноставно се издува и спогодбено …

Повеќе »

Во тешка состојба: На победникот на „Песна на Евровизија“ нагло му се влошила здравствената состојба

Неговата среќа не траела долго. Победникот на годинешното натпреварување за „Песна на Евровизија“ се бори со голем здравствен проблем. Неговата состојба во последно време се влошила. Салвадор Собрал се повлекол од сцената и ги откажал сите настапи, а неодамна бил примен во болница бидејќи мора да оди на трансплантација на …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез направила трансплантација на бубрег, а донатор е нејзината пријателка

Селена Гомез и покрај тоа што се справуваше со нападите на паника и лупусот кој и го откриле минатата година, овој пат направи и трансплантација на бубрег како последица од лупусот. I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лоши вести: Салвадор Собрал,победникот на Евровизија, ја откажал турнејата поради влошена здравствена состојба

Лоши вести доаѓаат од  победникот на Евровизија годинава Салвадор Собрал. Obrigado!!!! 🙏🏻💚💛❤️ A post shared by Sal Sobral (@salvadorsobral.music) on May 10, 2017 at 1:10pm PDT COMUNICADO Por indicação médica, Salvador Sobral não poderá cumprir com os compromissos profissionais agendados para os próximos dias. O músico terá de parar a …

Повеќе »