Tag Archives: трагедија

Тренер на безбол починал од корона вирус ден откако бил пуштен од болница

Тренерот на безбол од Њу Џерси, Бен Лудерер (30), почина откако се заразил со коронавирус, а веста за неговата смрт ја потврдило и училиштето,Cliffside, каде што работел. “Сожалење ве информираме за смртта на Бен Лудерер, наставник и тренер на бејзбол. Сочувствуваме со неговото семејство”, се вели во соопштението. Сопругата на …

Повеќе »

(ФОТО) Самохрана мајка на шест деца победила рак, но корона вирусот бил кобен!

Коронавирусот продолжува да зема се поголем број на човечки животи, а бројот на починати лица во САД вчера надмина 3.000. меѓу жртвите е и мајка на шест деца кои од неа се простиле преку токи-воки. Санди Рутер (42) од Вашингтон е жената која преживеала рак на дојка, но не и …

Повеќе »

Во Шпанија починал младиот фудбалски тренер: Коронавирусот ја влошила ионака тешката ситуација

Коронавирусот одземал еден млад живот во Шпанија… Во Шпанија од коронавирус починал 21. годишниот фудбалски тренер Лимас Франсиско Гарсија. Тренерот во клубот Athletic Club Home Alta починал во неделата навечер, а како што јавуваат шпанските медиуми, спаѓал во ризичната група бидејќи бил пациент на онкологија. „Почина околу 20. часот во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗАБАВА ПРЕТВОРЕНА ВО ПОГРЕБ: На роденден на блогерка починале нејзиниот сопруг и двајца гости

Екатерина Дидиентко на Инстаграм ја следат 1,3 милиони луѓе, а нејзиниот 29. роденден се претворил во трагедија откако нејзиниот сопруг во базенот истурил помеѓу 25. и 30 .килограми сув лед… Три лица загинале, а уште неколкумина завршиле во болница откако роденденот на руската инстаграм ѕвезда, Екатерина Диденко во петокот навечер, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сеќавање на Игор Маџиров: 20. години без чудесното црвенокосо момче

Секогаш топлото и насмеано лице на Игор кое ветуваше многу како иден актер, трагично го напушти овој свет во триесет и првата година од неговиот живот! Игор е брат на светскиот, а наш познат македонски музичар Зоран Маџиров кој во сообраќајна несреќа го загуби својот животот на 9 Мај, 2017 …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНА ПРИКАЗНА – ПОЗНАТ РЕЖИСЕР И ЦЕЛОТО НЕГОВО СЕМЕЈСТВО ПОЧИНАЛЕ ОД КОРОНАВИРУС: Последната порака ги открива размерите на трагедијата во Кина!

Од новиот коронавирус досега починале најмалку 1.800 луѓе, меѓу кои и кинескиот режисер Чанг Каи и целото негово семејство. Починале и неговиот татко, мајка и сестра. Пораката, која тој наводно ја напишал и ја проследил преку пријател, ги открива тешкотиите што ги поминал овој 55.годишник пред неговата смрт. Целата порака …

Повеќе »

(ФОТО) Братот на трагично починатата глумица 10. години се обидува да докаже дека таа е убиена: Смртта на Британи Марфи (31) е една од најголемите мистерии и ден денес!

Нејзиниот полубрат Тони Бертолоти е убеден дека нејзината смрт не била несреќен случај и последните 10. години се обидува тоа и да го докаже.Тој рекол дека нивниот татко Анџело ја барал вистината сè додека не починал на 92.годишна возраст, а сега тој сака на сите да им открие што се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Биле на 11. спрат – СЕ ПОЈАВИЛА СНИМКА ОД СТРАШНАТА НЕСРЕЌА НА КРУЗЕРОТ: Ја држел внуката од 18. месеци над прозорецот а потоа се случила трагедија!

Салваторе Анело ја испуштил својата 18-месечна внука од прозорецот на крузер, по што девојчето починало, а сега се појавила снимка од таа ужасна несреќа. Несреќата на крузерот се случила на 7. јули во Сан Хуан, Порторико додека бродот беил во пристаништето. Анело со малечката Клои си играл покрај прозорецот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМААТ ЛИ ПАМЕТ-КОГА ЗАБАВАТА ЌЕ СТАНЕ ЛОША: На маж му ги врзале очите и му дале стап да ја погодува метата – но се случило нешто страшно!

Во моменти на здодевност луѓето смислуваат секакви работи а понекогаш заработуваат и слава преку интернет. Оваа игра, иако на прв поглед изгледа безопасно, сепак е многу повеќе од тоа. Човекот од снимката требало да удира во мета, но играта добила несакан пресврт… Погледнете што се случило:

Повеќе »