Tag Archives: трагедија

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – МАЈКА (23) ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ХОТЕЛОТ! Само легнала во креветот – ја пронашла СЕСТРА И! Трагедијата ја открила сестрата

Ејми Конор (23) е пронајдена мртва во хотел на Ибица откако се вратила од базенот во хотелска соба. Таа се истуширала и легнала, а нејзината сестра не нашла знаци на живот откако влегла од терасата. Тони била шокирана од глетката и вели дека во последните недели доживеале кошмар, бидејќи нејзината …

Повеќе »

Семејна трагедија во Тексас: За не цел месец починале мајка, татко и две ќерки

Мајка, татко и нивните две ќерки од Тексас починале од коронавирус за помалку од еден месец, пренесува „Метро“… Според „Метро“, најстарата ќерка на Ангелика Баутиса починала прва на 49-годишна возраст. Тоа било на 14. јули. Потоа, на 31. јули починала 70-годишната мајка. Само три дена подоцна, на 3. август, починала …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО) ТРАГЕДИЈА ВО ЧЕШКА, НАСТРАДАЛЕ И ДЕЦА: Пожарот однел 11. животи. Луѓето во очај од прозорците скокале во смрт!

Во пожарот што вчерапопладне зафатил станбена зграда во градот Бохум, на истокот на Чешката Република, загинале 11 лица, од кои три деца, соопшти чешката полиција. Според првите вести, пожарот избувнал во станот на 11-ти кат од тринаесет-катната зграда, каде загинале три деца и тројца возрасни, додека според пожарникарите, пет станари …

Повеќе »

(ФОТО) НЕКОГАШ И СЕГА- Ја памтиме како убавицата од серијата „Руби“…Доживеала трагедија а денес изгледа ВАКА!

Актерката Жаклин Бракамонте ја освои нашата популација со улогата на Марибел во мексиканската серија „Руби“. Таа го толкуваше ликот на добра девојка, чија најдобра пријателка и го киднапира момчето. Сите на Балканот беа воодушевени од нејзината убавина, и иако поминаа скоро две децении од емитувањето на серијата, Жаклин воопшто не …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) ТРАГЕДИЈА ВО РУСИЈА: Боксер со еден удар убил човек!

Некогашниот руски боксер, Михаил Старцев, е обвинет за убиство на 40-годишниот Павел Рохолов. Руските медиуми наведуваат дека Старчев го убил Рохолов со еден удар по конфликтот во едно ноќно излегување, после што тој паднал и ја удрил главата на бетонот, а потоа починал. Тепачката избувнала кога кик-боксерката Лилија Воргушина, која …

Повеќе »

(ВИДЕО) На чекор од трагедија: Не била свесна што се случува додека не ја слушнала експлозијата

Двајцата мажи преживеале хорор кога малиот авион во кој се урнале се спуштил на една прометна улица во Бразил, „за влакно“ избегнувајќи да собере пешаци и автомобили. Пилотот Фабио Рејес (35) и сопатникот Алесандро Кунхаго (33) успеале да излезат од остатоците откако нивниот авион се урнал во саботата, најверојатно поради …

Повеќе »

ТРАГЕДИЈА: Од удар на гром починале две фудбалерки

Се вратиле да ги соберат топките Две млади фудбалерки во Мексико починале од удар на гром, откако се вратиле на тревата за да ги соберат топките по невремето. Една од нив била малолетна. Уште три девојки се во болница со изгореници од втор степен. Се играл првенствен натпревар кој бил …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – Починала ќерка (27) на познат пејач: Настрадала на лице место!

Лекарите се борат за животот на нејзиниот сопруг Кетрин Вилијамс-Данинг, ќерка на познатиот кантри пејач Хенк Вилијамс Јуниор (71), починала во сообраќајна несреќа во Тенеси. Имала само 27. години. Кетрин била најмладата ќерка на пејачот, а несреќата се случила додека таа се наоѓала во автомобилот со сопругот Тајлер Данинг. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕСЕКОЈДНЕВНА ПРИКАЗНА – ЧУДНИ СЕ ЖИВОТНИТЕ ПАТИШТА: Во тешка сообраќајна несреќа загубиле три деца, а потоа една година подоцна добиле тројки!

Во мај 2007. година, семејството Коб било погодено од страшна трагедија. Мајката Лори Кобл се возела со своите три деца, 5-годишната Кајли, 4-годишната Ема и на 2-годишната Кејти, кога одеднаш камион натоварен со 20 тони електроника удрил во задниот дел од нивниот автомобил. Таа била придружувана од нејзината мајка, бабата …

Повеќе »