Tag Archives: торонто

(ВИДЕО+ФОТО) „Становите се прескапи, живеам на сплав што го уредив како луксузен стан“

Заштедите се огромни. Една жена која не можела да си дозволи да купи стан открива како е да се живее на сплав што го купила и го претворила во вистинска оаза на водата. View this post on Instagram A post shared by My Little Houseboat (@mylittlehouseboat) View this post on …

Повеќе »

Видеото од реакцијата на девојче на снегот е хит на Инстаграм, веднаш ќе сфатите зошто им се допаднало на илјадници

На Инстаграм хит е снимката од девојче кое урнебесно реагира на снег. Малото девојче го снимила нејзината мајка додека била надвор, а таа само ја прашала дали и се допаѓа снегот. Нејзината искрена и урнебесна реакција насмеа илјадници луѓе! 😂 View this post on Instagram A post shared by Toronto …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВИДЕН СКАНДАЛ НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Викале на Џенифер Лопез и ја навредувале со транспаренти – пејачката не знаела како побргу да избега!

Никој не наслутувал што и се подготвува на пејачката таа вечер Кога тип топ средена во стилот на златна дива зачекорила по црвениот тепих на филмскиот фестивал во Торонто, Џенифер Лопез очекувала сè, освен скандалот во кој се нашла! Отпрвин, сè изгледало нормално – латинската пејачка позирала насмеано и самоуверено …

Повеќе »

(ВИДЕО) Автограмот од Златан Ибрахимовиќ ова дете ќе го памти – а можеби и носи цел живот!

Златан Ибрахимовиќ успеа да дојде до 500. голови во текот на својата кариера. Во поразот на својот „Лос Анџелес Галакси“ од Торонто, мрежата на домаќинот тој ја затресе на доста ефектен начин. Ибрахимовиќ после мечот „го бркаа“ од сите страни, затоа што во Торонто го видоа сега и можеби никогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рафа се опуштил на концертот на Шакира во Торонто!

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал,го искористил слободниот ден на Роџерс купот да се опушти на концертот на Шакира во тој град. Рафа, заедно со членовите на неговиот стручен штаб, тренерот Френсис Роиг и физиотерапевтот Рафаел Мајме, бил доста опуштен во „Скотијабанк арената“. 🎶🕺 @rafaelnadal disfrutando #ShakiraToronto #ElDoradoWorldTour #Toronto #Chantaje #RafaNadal #Nadal …

Повеќе »

Принцот Хари и Меган Маркле првпат видени заедно во јавност

Среќни, вљубени и модно ускладени прошетале држејќи се за раце… Откако започнаа гласините за нивната врска јавноста со нетрпение очекуваше да ги види заедно. А сега, тоа конечно и’ се случи. Принцот Хари и глумицата Меган Маркле прв пат како пар се појавиле во Торонто каде се одржуваат Invictus Games, …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага во болница поради сериозни болки!

Познатата пејачка на својот профил на Твитер соопштила дека нема да може да настапи на Rock in Rio музичкиот фестивал во Бразил поради проблеми со здравјето, и потоа објаснила дека е хоспитализирана поради многу болки. Brazil, I'm devastated that I'm not well enough 2 come to Rock In Rio. I …

Повеќе »