Tag Archives: том круз

(ВИДЕО+ФОТО) Се капат во пари: Топ-листа на петте најплатени филмски улоги досега

Веројатно веќе добро знаете дека глумата во холивудските филмови се исплати, барем за едно пет животи, а во продолжение прочитајте кои актери добиле огромни суми на пари за улогите во познати филмови. Некои од актерите на топ-листата на петте најплатени улоги ќе ве изненадат, а за некои најверојатно ќе ви …

Повеќе »

Обични жени биле прашани КОЈ Е НАЈАТРАКТИВНИОТ АКТЕР НА СИТЕ ВРЕМИЊА и еве кој излезе на врвот – Изборот е тотално НЕОЧЕКУВАН

Глобалниот ланец на кина Showcase Cinemas неодамна спроведе интересна анкета со цел да се избере најсекси машка филмска ѕвезда на сите времиња. Во истражувањето учествувале 2.000 жени, од кои сите се мајки, а првото место, по малку неочекувано, го зазел холивудскиот актер Том Круз. „Холивудскиот срцекршач Том Круз се најде …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТЕН ИЗНОС – Том Круз е најплатениот актер во Холивуд, еве колку заработува по изговорен збор

Том Круз е најплатениот актер во Холивуд, а земајќи ја предвид неговата заработка во текот на кариерата, објавена е и сумата што ја заработува по изговорен збор. Актерските вештини на Круз во комбинација со неговата деловна острина и продукцијата на неговите сопствени филмови како „Mission: Impossible“ му овозможија да добие …

Повеќе »

(ФОТО) Поради сектата, татко и не ја видел со години: Ќерката на Том Круз и Кејти Холмс е „копија“ на мајка си

Актерката е фотографирана со ќерката Сури на аеродромот во Њујорк, а сличноста меѓу двете е повеќе од очигледна. Ќерката на поранешната позната актерска двојка Кејти Холмс (44) и Том Круз има 16. години и е вистинска слика и слика на својата мајка. За тоа сведочат фотографиите подолу, а интересно е …

Повеќе »

(ВИДЕО) „РИЗИКУВА СМРТ“ – Том Круз го подготвува „најопасниот трик во историјата на филмот“ за продолжението на „Невозможна мисија“

Том Круз подготвува уште попредизвикувачки акробации за новиот дел на „Невозможна мисија“, а за тоа колку можат да се опасни, се наведува дека нивното изведување „ризикува смрт“. Холивудскиот актер е познат по тоа што сам ги изведува сите акробации неопходни за снимањето на самиот себе, а имал и улоги за …

Повеќе »

(ФОТО) Том Круз возел и удрил џип кој не бил негов – огромна штета на автомобилот на милијардерот

Том Круз деновиве го посетил милијардерот Лери Елисон на хавајскиот остров Ланаи, кој овој технолошки магнат го купи пред десет години за 300. милиони долари. Според „Блумберг“, Круз ја возел неговата „Тојота Ленд Круз“, но додека возел се превртел и нанел целосна штета на автомобилот. Новинарката на „Блумберг“ разговарала со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појави најава за „Невозможна мисија“, погледнете го Том Круз во мал Fiat 500

СЕДМОТО продолжение на популарниот серијал е најавено за 2023. година. Денес е голем ден за фановите на Том Круз и франшизата „Невозможна мисија“. По серија одложувања, конечно е објавен нов трејлер за седмото продолжение на серијата за Итан Хант. Очекувано, филмот изобилува со акциони сцени, меѓу кои се особено интересни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Том Круз ја фатил Кејт Мидлтон за рака – сите зборуваат за реакцијата на принцот Вилијам

Премиерата на новиот „Top Gun“ синоќа се одржа во ЛОНДОН, а главни ѕвезди на црвениот тепих беа Том Круз и војводата и војвотката од Кембриџ. Кејт Мидлтон воодушеви во црн фустан со бели детали кои ги откриваа нејзините рамена, и за момент го засени сето она што се случуваше на …

Повеќе »

(ФОТО) ТАТКО И НЕ ЈА ВИДЕЛ РЕЧИСИ ЕДНА ДЕЦЕНИЈА: Ќерката на Том Круз и Кејти Холмс пораснала во вистинска убавица, сите велат дека е КОПИЈА НА МАЈКА И!

Актерката Кејти Холмс и наследничката која ја доби со Том Круз, дефинитивно ја потврдуваат изреката „погледни ја мајката, изберете ја ќерката“. Кејти Холмс од бракот со колегата Том Круз ја доби ќерката Сури, која сега има 15. години. Мајката и ќерката кои поминуваат многу време заедно се фотографирани неодамна на …

Повеќе »