Tag Archives: токсини

Исчистете ги белите дробови од токсини: Сируп од три состојки се прави лесно а прави чуда

Ако сте пушач или поранешен пушач, вашите бели дробови веројатно се полни со токсини од цигарите. За да ги исчистите темелно, не ви треба чудо, туку чудесен сируп со лековити својства направен од три билни состојки: ѓумбир, кромид и куркума. Ѓумбирот е древен зачин и се користи уште од античко …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) За подобро варење: Напиток кој ќе ви помогне да го намалите чувството на надуеност и да го исчистите телото од токсини

Ако имате проблеми со варењето и надуеноста, ова е пијалокот за вас Лошата исхрана, стресот, наталожените токсини во организмот се само некои од најчестите причини за лошо варење и проблеми со надуеност и варење. За да ги отстраните токсините и да ја подобрите работата на дигестивниот систем, направете пијалок со …

Повеќе »

Лекува воспаление на уринарниот тракт, дијабетес, анемија: Растение кое го чисти целото тело од токсини!

Дивата плевелна коприва е популарно позната по своите лековити својства, особено ако се земе предвид фактот дека секој дел од ова растение е добар за здравјето – лисја, корени и семе. Поради изобилството на витамини кои постојат во младите ластари на ова растение, во народот позната по тоа што „гори“ …

Повеќе »

ОВА СЕ ЗНАЦИ ДЕКА ВАШИОТ ЦРНИОТ Е ПОЛН СО ТОКСИНИ! Еве како да го исчистите

Овој орган е многу важен, поради големиот број функции што ги извршува секој ден за да го одржи доброто здравје во човечкото тело. Црниот дроб ги носи хранливите материи до другите внатрешни органи и се грижи секој од нив да ја добие потребната количина на хранливи материи. Го регулира составот …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) ИЗМЕШАЈТЕ ГИ ОВИЕ 2. СОСТОЈКИ И ПИЈТЕ ГИ СЕКОЕ УТРО: Насобраните токсини и паразити од цревата исчезнуваат за рекордно време!

Овој напиток за детоксикација се пие 3. дена по ред Неправилната исхрана резултира со акумулација на токсини и паразити во цревата. Повеќето од нас не се свесни дека овие ужасни „гости“ живеат во нашето тело… Паразитите и токсините го лишуваат телото од сите хранливи материи кои ги внесуваме преку храната …

Повеќе »

МАГИЧНО цвекло за ПРЕКРАСНО ЛИЦЕ, за исфрлање на токсините и здрави крвни садови! Три рецепти за салата што ќе ви се допаднат!

Цвеклото се смета за една од најздравите коренести билки. Цвеклото и сокот од цвекло се познати по бројните позитивни ефекти врз човековото здравје – добра циркулација, намалување на крвниот притисок, како и подобрување на спортските перформанси. Многу од овие позитивни ефекти се поврзани со богатата содржина на „неоргански нитрати“. Ви …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) ЧИСТЕЊЕ ОД ТОКСИНИ: Подобрете го здравјето, во рок од 72 часа, на црниот дроб и слабејте здраво со овој пијалок

Акумулацијата на токсини во црниот дроб може сериозно да го наруши вашето здравје. Затоа е добра идеја да му помогнете на вашето тело од време на време со зајакнување на црниот дроб. Црниот дроб е многу поголем отколку што очекуваат некои луѓе. Органот се наоѓа под белите дробови и врши …

Повеќе »

Шест симптоми дека вашиот ЦРН ДРОБ  е полн со ОТРОВИ!

Обрнете внимание на дискретните показатели за оптоварениот црн дроб. Најголемиот цврст орган во телото е црниот дроб и неговата главна функција е да ги претвори токсините во отпад, а потоа телото ги отстранува со урина и измет. Ова е една од најважните функции на нашето тело поради фактот што секојдневно …

Повеќе »

ГО ЧИСТАТ ЦРНИОТ ДРОБ ОД ТОКСИНИ И ГО ЗГОЛЕМУВААТ МЕТАБОЛИЗМОТ: Овие намирници се покорисни од многу лекови!

Задолжително вклучите ги во менито Се’ што внесуваме во телото мора да помине низ црниот дроб, така што тој е органот што најмногу страда. Го штити телото со својата работа, а со лошите навики во исхраната можеме значително да ја нарушиме неговата моќ. Масна и пржена храна, нездрави пијалоци, алкохол …

Повеќе »