Tag Archives: токио

(ВИДЕО+ФОТО) ЗБОРОВИТЕ НА МОНСТРУМОТ ОД ВОЗОТ ВО ТОКИО ЈА ЛЕДАТ КРВТА ВО ЖИЛИТЕ: „Џокер“ нападнал луѓе со нож, па го запалил вагонот!

Маж (24) облечен во ликот на Џокер од стрипот за Бетмен во неделата вечерта избодел најмалку 17. патници во воз во Токио, а потоа запалил оган. На видеата кои се проширија на социјалните мрежи се гледа како патници трчаат низ вагони како бегаат од пламените јазици и се обидуваат да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е најфреквентниот пешачки премин во светот – дневно минуваат половина милион луѓе!

СТАНА заштитен знак на јапонската метропола. Преминот Шибуја во Токио е најпрометниот во целиот свет. Кога ќе се вклучи зеленото светло на семафорот за пешаци, преминот го користат во просек околу 2.500 луѓе. И така на секои три минути, па некои проценки велат дека секој ден низ овој премин поминуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОПЛА ПРИКАЗНА КОЈА НЕ ОСТАВА РАМНОДУШЕН – Самохран геј татко усвоил сираче од Камбоџа: Момчето стасало до Олимписките игри во Токио!

Во 2000 година, Џери Виндл од Флорида посвоил момче по име Џордан од Камбоџа. Џордан во тоа време бил многу слаб, но израснал во силен млад човек кој ја претставуваше Америка на Олимпијадата оваа година. View this post on Instagram A post shared by Jordan Windle (@jordanpiseywindle) Џери отсекогаш сакал …

Повеќе »

(ФОТО) После две години видена љубовницата на Путина, која наводно родила близнаци

Поранешната руска гимнастичарка и освојувачка на златен олимписки медал, Алина Кабаева, ја немаше во јавност од 2018. година. Во тоа време, руските медиуми објавија дека таа била во вториот месец од бременоста и наводно родила близнаци во болница во Москва. View this post on Instagram A post shared by 𝔸𝕝𝕚𝕟𝕒 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Срамен потег на Французинот: Ги срушил шишињата за никој друг да не пие вода

Атлетските натпревари на Олимписките игри традиционално завршиваат со Маратонот, а златото околу вратот го стави Елиуд Кипчоге. Тој беше убедливо прв пред Абди Наге од Холандија и Башир Абди од Белгија. Меѓутоа, покрај победникот, трката ја одбележа и инцидент во кој учествуваше француски маратонец. Морад Амдуни беше главниот актер во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вака бившите школски колеги ја прославиле победата на олимпискиот првак – видеото е ХИТ!

Ученици од градот Бризбејн во Австралија станаа интернет хит откако беше објавена снимка од нивната прослава за освојување на златото на нивниот поранешен колега на Олимписките игри во Токио. Пливачот Зак Стубли-Кук освои злато и го собори олимпискиот рекорд во дисциплината 200 метри градно, на големо задоволство на неговите поранешни …

Повеќе »

(ФОТО) ЛОИ: Зверев се распадна по освојувањето на златото

Александар Зверев, руски тенисер кој игра под германско знаме, го победи Карен Хачанов со 6:3, 6:1 во финалето на Олимписките игри. Во полуфиналето, Зверев сензационално сврте против Новак Ѓоковиќ, а потоа следеше меч за злато, во кој немаше дилема. Зверев „пукаше“ од самодоверба, ваква можност не се пропушта, па стигна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Откриена емотивната преписка помеѓу Новак и Срѓан Ѓоковиќ пред Токио:„Му реков да не оди на Игрите, неговиот одговор ме затекна…“

Најдобриот тенисер на светот пристигна во Токио за да се доближи до Златниот слем, освојувајќи ги четирите Грен слема и Олимписките игри истата година. Претходно оваа година, тој беше најдобар на Австралија опен, Ролан Гарос и Вимблдон, а во Токио доминираше до средината на вториот сет од полуфиналето против Германецот …

Повеќе »

Ѓоковиќ остана без медал, загуби од Каренјо Буста во драматичен меч за бронза, а мечот во мешани двојки го предаде

Новак Ѓоковиќ остана без медал на Олимписките игри. Најдобриот светски тенисер вчера загуби во полуфиналето од Германецот Александар Зверев, иако го освои првиот сет, а имаше брејк предност во вториот сет. Денеска во драматичен меч за бронза беше поразен од Шпанецот Пабло Карен-Буста со 6:4, 6:7, 6:3. Во првиот сет, …

Повеќе »