Tag Archives: тиват

(ВИДЕО) Ѓоковиќ тајно снимен во Црна Гора, решил да се врати во форма

Откако преживеа вистинска голгота во Австралија, Новак Ѓоковиќ моментално се одмара во Црна Гора. Тој неодамна пристигнал во Тиват, а потоа посети добар дел од земјата, додека, меѓу другото, бил во манастирот Острог каде се дружел со насобраниот народ. Ново интересно видео кое се појави на социјалните мрежи покажува како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонската песна не престанува да го воодушевува светот: „Баклава“ меѓу најдобрите на Tivat World Festival

Македонската изворна песна е инспирација за многумина, а кај нас, во Македонија, едни од најдобрите кои го прават тоа е групата „Баклава“. Токму поарди тоа биле поканети на годинешното издание на „Тиват Светски фестивал“. Нашите музичари воодушевиле со својот настап, а домаќините биле освоени уште на тонската проба… „Баклава“, бенд …

Повеќе »