Tag Archives: титула

КОНЕЧНА ОДЛУКА: Вимблдон по прв пат од Втората светска војна е откажан – Ѓоковиќ нема да ја брани титулата!

Организацискиот комитет на Вимблдон денес донесе одлука да го откаже годинашниот турнир! Вимблдон требаше да стартува на 29. јуни, но поради пандемијата на коронавирус, беше решено оваа година да не се одржи најпрестижниот тениски турнир во светот. Ова е прв пат од крајот на Втората светска војна Вимблдон да не …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон после три години и ја презела ласкавата титула на Меган Маркл

Откако се свршила за принцот Хари, Меган Маркл го залудела светот. Таканаречениот „Меган ефект“ по малку ја фрлил во сенка сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон, која веќе три години не е највлијателна трендсетерка на британското кралско семејство. Но, оваа година работите се промениле во нејзина полза. Имено, откако Меган …

Повеќе »

Рецепт на Тевез за титула: Да го бакне Марадона во уста!

Напаѓачот на Боук Јуниорс, Карлос Тевез е пресреќен по титулата што му ја донесе на својот сакан клуб. Тевез го постигна победничкиот погодок во 72-та минута за триумф над Гимнасијум ла Плата, предводена од Диего Марадона, кој покрај ремито на Ривер Плеј со Атлетик Тукуман било доволно за трофејот. Тевез …

Повеќе »

Надал го освои Акапулко, запиша нов рекорд и не му дозволи на Ѓоковиќ многу да се одалечи на АТП листата!

На Шпанецот ова му е 85. титула во кариерата, а тој на овој турнир не загуби ниту еден сет. Со оваа победа освои 455. поени. Рафаел Надал е шампион на Акапулко. Вториот тенисер на светот го освои турнирот во Мексико кога во финалето го совлада Американецот Тејлор Фриц со 6:3, …

Повеќе »

(ФОТО) ИДИОТИ НА ИСТАГРАМ ЈА НАРЕКУВААТ НАЈГРДА ДЕВОЈКА НА СВЕТОТ: Таа има многу ЈАСНА порака за сите која ќе ве поттикне на размислување!

Кога Германката Илка Брул (27) се појавила на Инстаграм, таа била бомбардирана со грди зборови и навреди и била почестена со титулата најгрда девојка на светот. Илка не дозволила тоа да ја потресе во намерата на светот да му го покаже своето лице и да докаже дека убавината има многу …

Повеќе »

(ФОТО) И’ ШВАЈЦАРЦИТЕ МУ „СЕ ПОКЛОНИЈА“ НА ЃОКОВИЌ: Во Женева го дочекало многу пријатно изненадување!

Се чини успехот со освојувањето на петата титула на Вимблдон од страна на Новак Ѓоковиќ не се намалува во светот…Едно од последните пријатни изненадувања кои ги доживеал се случило во Женева, Швајцарија… На Новак Ѓоковиќ во Швајцарија, татковината на неговиот ривал Роџер Федерер, го чекало едно слатко изненадување. Најдобриот српски …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова е и официјално најубавото момче на светот: Тригодишниот Виктор Црна Гора ја освоил титулата!

Титулата на најубавото момче, тригодишниот Виктор од Беране (Црна Гора) ја понел на натпреварувата „Little Mister World” и „Best of the Best”… Виктор Уковиќ Ѓукиќ (3) од Беране (Црна Гора) е најубаво момче на светот, објавено е на официјалната страна на Фејсбук, на Top 3″ Models Montenegro. Инаку, Виктор е …

Повеќе »

(ФОТО) Дечкото на Гвен Стефани е најсексипилниот маж на светот

Ласкавата титула на најсексипилен маж на светот оваа година според изборот на читателите на „Пипл“ ја понел американскиот глумец, кантри пејач и музички продуцент Блејк Шелтон. „Цел живот бев грд, но ако можам да бидам секси макар на една година – со задоволство ја прифаќам титулата“ изјавил 41. годишниот пејач. …

Повеќе »