Tag Archives: титула

(ВИДЕО+ФОТО) ИТАЛИЈА Е ШАМПИОН НА ЕВРОПА! Азурите го расплакаа Вембли и после подоброто изведување на пеналите дојдоа до титулата!

View this post on Instagram A post shared by Nazionale Italiana di Calcio (@azzurri) View this post on Instagram A post shared by Nazionale Italiana di Calcio (@azzurri) Фудбалската репрезентација на Италија стана европски првак, откако во финалето на Европското првенство во Лондон ја победи Англија со 3:2 по изведувањето …

Повеќе »

GOAT: Ѓоковиќ го освои 20. Грен слем турнир на Вимблдон!

Новак Ѓоковиќ е дваесеткратен Грен слем шампион! Српскиот тенисер ја освои титулата на Вимблдон откако во финалето на најелитниот турнир го совлада Италијанецот Матео Беретини со 6:7 (4), 6:4, 6:4, 6:3. Ѓоковиќ го прифати 20-от Грен слем куп, израмнувајќи се со Роџер Федерер и Рафаел Надал на врвот на вечната …

Повеќе »

КОГА ТОЈ ЌЕ СЕДНЕ НА ТРОНОТ, НИШТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Чарлс одлучил дали малечкиот Арчи ќе ја понесе титулата ПРИНЦ – Меган и Хари во шок!

Во британските медиуми веќе подолго време се шпекулира дали синот на Меган Маркл и принцот Хари, малиот Арчи, ќе ја има титулата принц. Извор близок до кралското семејство тврди дека тоа воопшто не е можно, имајќи предвид дека принцот Чарлс не сака внукот да биде во редот на наследниците, туку …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралот на земја е соборен: Ѓоковиќ е во финалето на Ролан Гарос!

Новак Ѓоковиќ е во финалето на Ролан Гарос! Најдобриот тенисер на светот му ја одзеде круната на Рафаел Надал, совладувајќи го во полуфиналето со 3:6, 6:3, 7:6 (4), 6:2. Каков меч! Каков тенис! Каква победа на Новак Ѓоковиќ над Рафаел Надал во полуфиналето на Ролан Гарос! Ноле по пресвртот го …

Повеќе »

(ФОТО) САМО НЕПРИЈАТНОСТИ – ГО ПОНИЖИЛЕ ПРИНЦОТ ХАРИ КАКО НИКОГАШ ДО СЕГА А СЕ ОДНЕСУВА НА НЕГОВАТА МАЈКА:Нова шлаканица на војводата од Сасекс на изложбата на Лејди Дијана!

На принцот Хари му била одземена титулата Негово кралско височество на изложбата со која се слави животот на неговата мајка, принцезата Дајана. Ова се случило откако Хари се согласил и рекол дека никогаш повеќе нема да ја користи кралската титула. Според договорот што Хари и Меган го склучиле со Палатата, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈСЕКСИ ТЕТОВИРАН МАЖ – Ослабнал 80. килограми и потрошил 30.000 долари на тетоважи – погледнете ја трансформацијата!

Kевин Кригман има повеќе од 1,1 милиони следбеници на Инстаграм, а кога на фотографиите ќе го видите неговото мускулесто тело, тешко е да поверувате дека тој некогаш тежел 150 килограми и се борел со својата самодоверба. Во меѓувреме, тој ослабнал 80 килограми, ја пуштил косата и со тетоважи го покрил …

Повеќе »

(ФОТО) САКА ДА ГО ЗАДРЖИ СТАТУСОТ – Меган Маркл се плаши од губењето на титулата ВОЈВОТКА:Тоа би била вистинска финансиска катастрофа! Хари е безбеден поради ОВАА причина!

Меган Маркл (39) не е член на кралското семејство 15. месеци, но сепак е војвотката од Сасекс и сака да ја задржи таа титула, пишуваат островските медиуми.   View this post on Instagram   A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) Кралицата Елизабета, Меган Маркл Така, таа на сите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прекрасна увертира за Ролан Гарос: Титулата во Белград за Ѓоковиќ

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ ја освои титулата на Србија опен 2, бидејќи во финалето го победи Словакот Алекс Молкан во два сета 6:4, 6:3. Домашниот фаворит помина 88 минути на теренот, но далеку од тоа дека имаше лесна работа. Иако разликата помеѓу двајцата играчи е дури 254 места …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трагедија: 14-годишник починал на прославата на Атлетико

Прославата на титулата мадридски Атлетико се претвори во трагедија поради смртта на 14-годишен навивач на клубот. „Марка“ пренесува дека момчето ја заглавило главата низ прозорецот на комбето, што било фатално бидејќи возилото одело покрај еден ѕид. Брзината на движење сепак била фатална, лекарите го реанимирале повеќе од еден час, но …

Повеќе »