Tag Archives: тип 2

5. најголеми ризици за дијабетес тип 2

Дијабетес тип 2 влијае на се’ повеќе луѓе, и многумина за жал не знаат кои се раните знаци или факторите на ризик што придонесуваат за него. Дијабетес тип 2 се јавува кога клетките на телото не можат правилно да ја користат гликозата бидејќи се отпорни на инсулин или панкреасот не …

Повеќе »

(Рецепт) ЛЕК ОД ПРИРОДАТА – Волшебниот јаболков оцет го регулира нивото на ШЕЌЕР ВО КРВТА и управува со дијабетесот!

Јаболковиот оцет во алтернативната медицина се користи со векови. Поради своите антимикробни и антиоксидантни ефекти, јаболковиот оцет е најприменливиот лек за третман на најширокиот опсег на здравствени придобивки. Јаболковиот оцет се користи уште од времето на Хипократ, таткото на медицината, како лек за многу болести, а денес генерално се вели …

Повеќе »

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест…   View this post on Instagram   A post shared by Halle Berry (@halleberry) Хали Бери е една од најценетите холивудски глумици, освоила бројни награди и најпозната е по со Оскарот наградената улога во филмот „Бал на …

Повеќе »

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест… Jump up in this beach like… A post shared by Halle Berry (@halleberry) on Jul 17, 2017 at 5:26pm PDT Хали Бери е една од најценетите холивудски глумици, освоила бројни награди и најпозната е по со Оскарот …

Повеќе »