Tag Archives: тип 1

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест…   View this post on Instagram   A post shared by Halle Berry (@halleberry) Хали Бери е една од најценетите холивудски глумици, освоила бројни награди и најпозната е по со Оскарот наградената улога во филмот „Бал на …

Повеќе »

(ФОТО) Популарниот пејач проговорил за болеста со која се бори веќе 14. години

На познатиот 27. годишен пејач,Ник Јонас пред 14. години му бил дијагностициран дијабетес Тип 1, а сега отворено проговорил како се справува со тоа. „Пред 14. години ми е дијагностициран дијабетес Тип 1. Ова искуство го промени мојот став кога станува збор за здравјето. Сега вежбам, се хранам калитетно и …

Повеќе »

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест… Jump up in this beach like… A post shared by Halle Berry (@halleberry) on Jul 17, 2017 at 5:26pm PDT Хали Бери е една од најценетите холивудски глумици, освоила бројни награди и најпозната е по со Оскарот …

Повеќе »