Tag Archives: тинејџери

Многу луѓе секој ден јадат семки од тиква: Еве што значи тоа за здравјето!

Отсекогаш се знае дека здравјето на уста влегува, но во тоа многумина се увериле кога почнале да јадат семки од тиква. Тиква се смета за едно од најстарите растенија што луѓето почнале да го јадат. Што не е изненадувачки со оглед на тоа што има привлечна овошна боја на плодот. …

Повеќе »

(ФОТО) Нов тинејџерски ТВ серијал “Тин камп”

На 15-ти Октомври, на Националниот сервис МРТ 1, ќе започне со емитување новиот тинејџерски серијал „Тин камп” (Тинејџерски камп) од продукцијата „Рифенштал” која веќе три сезони го реализира музичко- забавниот детски серијал “Дајте Музика”. Поради големиот успех на детскиот серијал, дојде и идејата е да се направи тинејџерскиот серијал „Тин …

Повеќе »

ЈА НАПУШТА АКТЕРСКАТА КАРИЕРА: Сандра Булок се повлекува од големото платно, а еве и зошто!

Познатата актерка, која ги освои срцата на луѓето ширум планетата, се реши на драстичен чекор. Иако Сандра Булок е можеби една од најбараните актерки во Холивуд, ѕвездата е подготвена да направи чекор назад од центарот на вниманието и да се фокусира на своето семејство. Сандра Булок го става Холивуд во …

Повеќе »

Астрологот кој ја предвиде короната има ново предупредување

Џесика Адамс е британска астролог, која тврди дека предвидела „вирус што ќе го вознемири светот“ – што подоцна се покажа дека е коронавирус. Сега открива предвидувања за следните шест месеци. Адамс рече дека во февруари 2019 година зборувала за своите грижи со надеж дека ќе ги предупреди луѓето, но никој …

Повеќе »

РОДИТЕЛИ,ВНИМАВАЈТЕ: Тинејџери „полудеа“ по опасниот ТикТок предизвик кој може да биде кобен

МИЛИОНИ луѓе се „заразиле“ со бројни предизвици за танцување и фитнес, чија популарност најмногу се должи на се’ попопуларниот „ТикТок“. Но, тука е и предизвикот „Бенадрил“, за кој лекарите велат дека е опасен – и потенцијално фатален. Имено, овој нов тренд ги охрабрува луѓето да консумираат големи количини „Бенадрил“, антихистамин …

Повеќе »

Имам 57. години и секој ден јадам семки од тиква: Еве што значи тоа за моето здравје!

Отсекогаш знаев дека здравјето на уста влегува, но во тоа се уверив кога почнав да јадам семки од тиква. Тиква се смета за едно од најстарите растенија што луѓето почнале да го јадат. Што не е изненадувачки со оглед на тоа што има привлечна овошна боја на плодот. Од тиквата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова се последиците од илегална трка на забрзување

Лексус баш и не би требало да биде првиот избор на трките на забрзување,посебно не СУВ модел. А, кога ќе се додаде и поимот на илегална трка, работите се осудени на катастрофа. Токму тоа се случило на илегалната трка на забрзување организирана на Флорида. На јавен пат трката ја организирале …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРИМЕРИ ЗА ДОБРИНА – Момчиња влетале во опожарените рпедели за да им помогнат на коалите

Тинејџерите возат низ разорените области и спасуваат коали… Мич и Калеб се тинејџери од Австралија кои решиле да влезат во разорените опблсти за да им помогнат на коалите. Малите мечки кои го населуваат овој континент страдаат од пожарите кои веќе некое време беснеат по шумите во Австралија, а двајцата роднини …

Повеќе »