Tag Archives: тинејџери

(ВИДЕО+ФОТО) „Таа ми е најголема поддршка“: Јелена и Новак Ѓоковиќ се заедно уште од тинејџерските денови

НОВАК ЃОКОВИЌ по десетти пат во кариерата го освои Австралија опен. Ѓоковиќ го победи Стефанос Циципас со 6:3, 7:6 (4), 7:6 (5) и со тоа го израмни рекордот на Рафаел Надал од 22 победи на Грен слем турнирите. Ѓоковиќ со оваа победа обезбеди враќање на првото место на АТП-листата. По …

Повеќе »

(ФОТО) Нов тинејџерски ТВ серијал “Тин камп”

На 15-ти Октомври, на Националниот сервис МРТ 1, ќе започне со емитување новиот тинејџерски серијал „Тин камп” (Тинејџерски камп) од продукцијата „Рифенштал” која веќе три сезони го реализира музичко- забавниот детски серијал “Дајте Музика”. Поради големиот успех на детскиот серијал, дојде и идејата е да се направи тинејџерскиот серијал „Тин …

Повеќе »

(ФОТО) АКТЕРОТ НЕ ГИ СИМНУВА РАЦЕТЕ ОД 13. ГОДИНА ПОСТАРАТА СОПРУГА – Бесрамно ја навредуваат „најгрдата среќничка“ а тој се уште е лудо вљубен

Хју Џекмен не се стега од гушкање со сопругата во јавност, дури и ако во тој момент се наоѓаат на трибините на УС Опен. Хју Џекмен и неговата сопруга Дебора Ли Фурнес се големи љубители на тенисот, а исто така пријатели со Серена Вилијамс, па сосема очекувано беше двојката да …

Повеќе »

ЈА НАПУШТА АКТЕРСКАТА КАРИЕРА: Сандра Булок се повлекува од големото платно, а еве и зошто!

Познатата актерка, која ги освои срцата на луѓето ширум планетата, се реши на драстичен чекор. Иако Сандра Булок е можеби една од најбараните актерки во Холивуд, ѕвездата е подготвена да направи чекор назад од центарот на вниманието и да се фокусира на своето семејство. Сандра Булок го става Холивуд во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Има 32. години и деца тинејџери: „Двајцата ги родив на 19. години, па сега уживам“

Иако возраста не одредува кој ќе биде родител, луѓето имаат склоност често да ги потценуваат младите жени, па дури и да ги осудуваат ако одлучат да станат мајки на рана возраст. Една корисничка на Тик Ток по име Кајла вели дека често имала можност да слушне многу лоши коментари откако …

Повеќе »

Зошто ни е неопходен КАЛЦИУМ? Еве колку им треба на бебињата, а колку на тинејџерите!

Калциумот е минерал кој ги гради нашите коски, а освен тоа му помага на телото и на други начини. Неопходен е во исхраната на децата за да растат и правилно да се развиваат. Зошто на децата им треба калциум? Коските ги зајакнуваме само во детството и во адолесценцијата. Децата кои …

Повеќе »

Снаодлив татко открил трик што ги тера децата редовно да си ја чистат собата

Овој татко никако не успевал да ги натера своите тинејџери редовно да ја чистат и уредуваат собата, а потоа смислил трик што луѓето на социјалните мрежи го прогласиле за генијален. Неговата објава стана вирална Родителите на повеќето тинејџери знаат колку е тешко да ги натераат и да ја исчистат просторијата …

Повеќе »

Урмите се одличен извор на железо и природна мултивитаминска таблета

Најголема потреба од железо имаат тинејџерите и бремените жени… Урмите, за жал, ретко се јадат, а тие се толку здрави што треба да се јадат често. Тие имаат широк спектар на здравствени и хранливи вредности, па затоа многумина велат дека тоа е најздравото овошје на планетата. Скоро и да нема …

Повеќе »