Tag Archives: тијана дапчевиќ

(ФОТО) ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Тијана со долга коса и неколку килограми помалку: „Дали си тоа ти?“

Нашата позната пејачка, Тијана Дапчевиќ, на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира со нова фризура. „Тијана видливо ослабе и фановите се воодушевени од промената“ Не помалку ниту повеќе, таа има долга коса со светло розеви нишки на краевите. Сè уште не сме ја виделе во вакво издание. Тијана …

Повеќе »

(ВИДЕО) “ Се огласи и Тијана Дапчевиќ за скандалот што со денови ја ‘тресе’ Србија: „Зошто дури сега проговорила?

Срам да ви е за секој коментар на оваа тема кој не е поддршка, туку замолчување на жртвата. Молчењето не е злато. Никогаш и не било. Секоја тишина еден ден станува вресок. Пејачката Тијана Дапчевиќ е една од многуте јавни личности кои ѝ пружија поддршка на Милена Радуловиќ откако актерката …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО:Тијана Дапчевиќ среде Драчево го запали ќумбето и пржеше ајвар а сподели и рецепт за „драчевско малиџано!“

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ се пофали како прави ајвар во својот дом во Драчево. Имено таа на Инстаграм постави две видеа – на едното се гледа како меша ајвар заедно со својот татко во семејниот дом во Драчево, а на второто го сподели рецептот за драчевското малиџано. На видеото се …

Повеќе »

(ФОТО) Бугарски „Труд“: „Во вените на Тијана Дапчевиќ тече бугарска крв“- Ги присвојуваат сестрите Тодевски или…

Според бугарските новинари сестрите Тијана и Тамара се родени од татко Велко македонски Бугарин и мајка Србинка Бранка, од Босна и Херцеговина(Република Српска). Бугарските новинари си продолжуваат по старо – сакаат се’ да присвојат и да има само Б’лгари што го потврдува и написот за Тијана Дапчевиќ во весникот „Труд“… …

Повеќе »

(ВИДЕО) Tијана Дапчевиќ ја „предвидела“ короната – Еден месец пред вонредната состојба ги кажала овие зборови…

„Господ нека ми прости, но еден месец пред да настапи вонредната состојба, јас изговорив на глас – „Да се случи нешто, сẻ да застане, да се одморим, изморена сум затоа што јас 20. години не спијам…“ Екипата на естрадниот магазин „Телеграф.рс“ ја започна кампањата „Џетсет во четири ѕида“ во која …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана на Инстаграм лобира за својата сестра и Македонија: „Вечерва можеме и мораме сите да гласаме за бројот 8!“

Врската помеѓу Тијана и тамара не може да се опише, но сигурно ја знаат сите сестри на светот…Така неколку часа пред финалето Тијана не издржа а да не испрати јасна порака до сите за вечершното финале на евровизија… Тамара Тодевска вечерва ќе ја претставува Македонија во финалето на Евровизија која …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тијана со емотивна изјава по вчерашниот настап на Тамара: „Те сакам сестре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно!“

Тамара е во тел Авив, а нејзината Хана е во Белград, кај тета Тијана со која заедно го следела настапот на мама…Токму онаа тета која „кинела нерви“, советувала, каква песна да се избере, што да се напише за Евровизија…но токму Тијана вчера и днеес објавува постови за успехот ан својата …

Повеќе »

(ФОТО) Мак звезди во „10. години предизвик“: Тијана ала Ула најоригинална!

Предизвикот како сме изгледале пред 10. години и сега наиде на одѕив кај сите славни во регионот. Забавата на речена „10 годишен предизвик“ се шири како вирус по социјалните мрежи. И младо и старо, и познати и непознати споделуваат стари и нови фотографии од себе си за споредба: пред 10 …

Повеќе »

Си замина ли Тијана Дапчевиќ од 1ТВ?

Тијана вели дека немало никава кавга, туку едноставно немала време да и се посвети на емисијата. Во медиумите се шпекулира дека поп-пејачката Тијана Дапчевиќ си заминала од телевизиската куќа 1ТВ, каде што водеше своја емисија. Тијана беше во 1ТВ од самото отварање на телевизијата, и веќе некое време се зборува …

Повеќе »