Tag Archives: тиаго

(ФОТО) Потег на господа: Еве зошто Шпанците ја прекинаа прославата после минувањето во полуфинале!

Швајцарија го заврши настапот на Европските првенства во четвртфиналето со пораз од Шпанија по изведувањето на пеналите. По натпреварот, многу швајцарски фудбалери од тага паднаа на теренот и плачеа, а Шпанците ги тешеа. УЕФА го издвои Тиаго Алкантара, Шпанецот кој игра за Ливерпул. Тијаго најпрво го утеши Варгас, кој промаши …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меси објавил преслатко видео од синчето и заработил 13. милиони лајкови

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси со своите 102. милиони следбеници често споделува фотки и видеа од семејниот живот, а овојпат објавил снимка од трите синови: Тиаго, Матео и Чиро. Најмногу симпатии освоил тригодишниот Матео кој во видеото танцува со песната „Sexy and I Know it”. View this post on Instagram 🙈🙈🙈🙈🙈 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лионел Меси избрал име за третиот син

Славниот фудбалер, Лео Меси, наскоро по трет пат ќе стане татко. Играчот на Барселона и неговата сопруга, Антонела веќе се родители на два сина, Тиаго и Матео, а оваа година среќното семејство ќе стане побогато за уште едно момче. Amor Amor Amor❤️ A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on Dec …

Повеќе »

(ФОТО) И’ Дедо Мраз навива за Барселона: Меси честитал Божик – но и другите најголеми фудбалски ѕвезди!!

Семејството на Лионел Меси го минува првиот Божик откако аргентинскиот фудбалер се венчал со својата долгогодишна партнерка Антонела. Двајцата синови се тука, а третото дете е на пат… „Среќен Божик на сите“ напишал Лионел Меси (30) на социјалните мрежи покрај фотографијата на која позира со членовите на своето семејство, сопругата …

Повеќе »