Tag Archives: тест

(ФОТО) ИЗНЕНАДИЛА СО ПРИЗНАНИЕТО – Пејачка се тестирала на КОВИД:’Левата ноздра позитивна, десната негативна. Сакам да ми ги вратат парите ‘

Но, ова не е единствениот таков случај. Извршниот директор на Tesla Inc., Елон Маск, во четвртокот објави дека истиот ден бил четири пати тестиран за вирусот корона истиот ден, со два теста позитивни и два негативни. Американската R&B, соул и хип хоп пејачка и текстописец, Ерика Баду (49), ги изненади …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брутално: Погледнете што и прави Audi Q8 на Toyotа Suprа

Оставете ги сите добри и лоши страни настрана и бидете сведоци на монструозната моќ на тенкот од Инголштад. Германскиот магазин на сочелување издвоил два автомобила кои се слични еден на друг, а тоа е појава на пат. И’ додека чудовиштето на Ауди е одраз на моќта, супер тешка категорија, од …

Повеќе »

(ФОТО) Тест со дрвени лажици го обиколил Фејсбук: На многумина после тоа им се згадил животот!

Дрвената лажица е задолжителна во секој дом, но дали наете колку е чиста, дури и кога е темелно измиена? Daily Mail spreading fear about wooden spoons to drive sales of plastic alternatives. https://t.co/RFt2nDdT9u — j to the oe (@joenihl) June 30, 2020 Еден готвач од Австралија им предложил на луѓето …

Повеќе »

Тестот на Путин на корона вирусот е негативен – но не и на лекарот кој бил со него!

„Владимир Путин е редовно тестиран. Се е нормално“, рекол портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Главниот лекар на московската болница за пациенти со коронавирус, кој се сретнал со Владимир Путин во установата минатата недела, денес изјавил дека е заразен, додека Кремљ веднаш објавил дека не треба да се грижат за претседателот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТЕОРИЈА – РУСКИ ДОКТОР ГИ ОБЈАСНИЛ СЛУЧУВАЊАТА СО КОРОНА: „Ова е само проба за биолошка војна! Еве зошто медицинскиот систем е ранлив“

„Ситуацијата со ширењето на коронавирусот во светот е всушност тест за биолошко војување, што покажува колку добро светскиот здравствен систем е подготвен за слични предизвици“, смета претседателот на Руската медицинската унија „Национална комора на медицината“, д-р Леонид Розаj. „Оваа сегашна состојба е, всушност, проба за биолошко војување. Тука моментално станува …

Повеќе »

(ФОТО) Хајди Клум се сомнева дека има коронавирус!?

Кашлање, температура, течење од носот, се надевам дека не е коронавирус, рекла таа… Хајди Клум, германскиот супермодел и глумица се сомнева дека е заразена со коронавирус, објавила на својот профил на Инстаграм… View this post on Instagram Let’s do this! 💥💥💥 @agt 👗: @redemptionofficial @robzangardi @marielhaenn 👠: @femme_la 💄: @lindahaymakeup …

Повеќе »

(ФОТО) ЕХ, ДА ИМА ПОВЕЌЕ ВАКВИ ЛУЃЕ – Професор го воодушевил светот: Го хранел и лулал бебето на својата студентка!

Да се биде пример за другите е чест, а овој професор го воодушевил секого што го прочитал објаснувањето покрај фотографија што кружи на социјалните медиуми. Една девојка на тест по географија го земала новороденото бебе со себе. Бебето почнало да плаче на средина на тестот. Девојката сакала да го предаде …

Повеќе »

ТЕСТ – Најубавиот прстен го открива женскиот каракер – нам ни погоди!

Стилот на накит што жената го избира може да каже многу за нејзиниот карактер и природа. Изберете го прстенот што ви се допаѓа најдмногу и дознајте нешто ново за себе! Не е тајна дека жените сакаат накит, особено прстени. Па, зошто да не откриете нешто ново за себе со тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Луис Хамилтон го проверил суперспортскит болид од AMG – еве што вели!

Ако некој е надлежен да го процени потенцијалот на спортски автомобил, тогаш тоа е секако Луис Хамилтон. И’ сега тој добил шанса да се запознае со најдобриот од најдобрите, и тоа не само кга говориме за AMG. Се разбира, тоа е Project one, проект за хиперспортски автомобил што многумина го …

Повеќе »