Tag Archives: тест

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – РУСКИ „ИНФЛУЕНСЕР“ ГО ШОКИРАЛ СВЕТОТ: Ја врзал девојката па ја возел на кровот на автомобилот!

ЈАВНОСТ е веќе запознаена со фактот дека Јутјуберите и сите други видови влијателни личности прават многу бизарни или некултурни работи со цел да го привлечат вниманието на јавноста и медиумите, меѓутоа, најновиот потег на рускиот инфлуенсер Сергеј Косенков надминал се’. Имено, влијателниот ги запрепастил возачите кога излегол на улица во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ана на венчавката легнала и го направила ОВА, а потоа сите ги изненадила со вистината за тој гест!

Никому не му било јасно зошто го прави тоа… Инстаграм sвездата во Индија Ана Арора, која се прослави со стотици снимки од теретана, на своите следбеници им покажа дека може да прави склекови дури и во венчаница. Ана ги изненади своите придружници пишувајќи им како дошла на венчавката каде пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) Може ли Toyota Hilux да преживее пад од 3000. метри висина?

И покрај бројните сведоштва најдобро зборуваат за сигурноста на камионетот на Тојота, некои со предизвиците сè уште одат предалеку. Ова веќе можеше да се насети во првиот круг на тестови за издржливост низ кои помина Тојота, во режија на каналот YouTube WhistlinDiesel. Сега тој одлучил во нова рунда да го …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈДОБРИ ПРИЈАТЕЛИ: Сопственикот се занишал на јаже и се фрлил во езерото – неговите кучиња потрчале да го спасат!

СОПСТВЕНИК на две кучиња отишол со нив до езерото да се искапат, а таму над водата видел јаже кое го искористил за скок. Откако посегнал по јажето, тој се занишал во воздухот неколку секунди, а потоа го фрлил јажето и скокнач во езерото. Додека кратко нуркал под површината, неговите кучиња …

Повеќе »

(ВИДЕО) Намерно, среде прошетка, го испуштила поводникот, а златниот ретривер направил нешто премногу смешно!

СОПСТВЕНИЧКАТА на златен ретривер отиде на прошетка со него, а потоа одеднаш го испуштила поводникот од нејзината рака за да ја види неговата реакција што таа ја снимила и објавила на ТикТок, каде видеото стана хит. Кога кучето видело дека сопственикот го ослободил, најпрво тој само застанал збунето и ја …

Повеќе »

(ФОТО) Се огласи Дамијано Давид: Еве што рече Италијанецот по тестот за дрога!

ПЕЈАЧОТ и член на групата „Манескин“ се огласи откако организацијата на „Евросонг“ објави дека не користел дрога во последната вечер на ова натпреварување. Да потсетиме, тој уште од самиот почеток негираше дека користел дрога во ова натпреварување. – Навистина сме шокирани што некои луѓе велат дека Дамијано користел дрога. Ние …

Повеќе »

Првите симптоми на ковид можат да бидат фатални

Ненадејниот замор во комбинација со ненадеен пад на нивото на тромбоцити во крвта е исто така симптом на ковид 19 во почетната фаза, додека покачена температура и отежнато дишење се развиваат подоцна, велат експертите. Тие исто така забележуваат дека игнорирањето на овие симптоми може да биде фатално. Имено, според експертите, …

Повеќе »

(ФОТО) Славна актерка тврди: Поради тестирање за коронавирус, ми се јави чуден симптом

Актерката Хилари Даф со своите следбеници на Инстаграм сподели серија фотографии во кои се документира како нејзиното семејство ги поминало празниците, а многумина се изненадиле кога објавила фотографија од отечено око. „Одеднаш моето око почна да изгледаше чудно и ме болеше“, напишала таа. Потоа објаснила дека веднаш се упатила кон …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРАТЕНИК, ВО АВСТРИЈА, СРЕДЕ СЕДНИЦА ТЕСТИРАЛ СОК НА КОРОНА: Резултатот е неверојатен!

Пратеникот на Партијата за слобода на Австрија (ФПО), Михаел Шнедлиц, остро ја критикувал австриската влада за употребата на неверодостојни тестови при масовно тестирање на населението а своето тврдење го поддржал со необичен гест. Имено, тој, покрај говорницата, направил брз тест за антиген на Кока Кола. Тој ставил неколку капка Кока …

Повеќе »