Tag Archives: тест

(ФОТО) ПОГЛЕДНЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Она што прво ќе го забележите на фотографијата ќе ги открие вашите МАНИ и ВРЛИНИ!

Обидете се и вие … Честопати на луѓето им е тешко да бидат објективни кон себе. Се разбира, судењето на другите луѓе е полесно отколку да се осудувате себеси, особено кога станува збор за недостатоците на поединецот. Понекогаш е тешко да си признаеме какви се нашите недостатоци, но тоа сите …

Повеќе »

Повеќето луѓе грешат: Колку осумки гледате?

Луѓето генерално сакаат сложувалки, трикови, крстозбори и интересни игри во кои можат да ги испитаат границите на својот ум. Невообичаените задачи се како “гимнастика на мозокот” што е корисно за секого. Овој пат имаме задача за која, покрај „тренирани вијуги“, ќе ви треба и „око на сокол“! Се што треба …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – РУСКИ „ИНФЛУЕНСЕР“ ГО ШОКИРАЛ СВЕТОТ: Ја врзал девојката па ја возел на кровот на автомобилот!

ЈАВНОСТ е веќе запознаена со фактот дека Јутјуберите и сите други видови влијателни личности прават многу бизарни или некултурни работи со цел да го привлечат вниманието на јавноста и медиумите, меѓутоа, најновиот потег на рускиот инфлуенсер Сергеј Косенков надминал се’. Имено, влијателниот ги запрепастил возачите кога излегол на улица во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ана на венчавката легнала и го направила ОВА, а потоа сите ги изненадила со вистината за тој гест!

Никому не му било јасно зошто го прави тоа… Инстаграм sвездата во Индија Ана Арора, која се прослави со стотици снимки од теретана, на своите следбеници им покажа дека може да прави склекови дури и во венчаница. Ана ги изненади своите придружници пишувајќи им како дошла на венчавката каде пред …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова го можат само ИНТЕЛИГЕНТНИ: Можете ли да го решите ТЕСТОТ од Харвард од 1869. година?

Задачата бара интелигенција и логика… Со години, универзитетот Харвард е познат во светот, заедно со Кембриџ и Оксфорд, како еден од најпрестижните и висококвалитетни во однос на образованието. Некои од најголемите умови на денешницата биле студенти на Харвард. Можете ли да ја решите оваа задача? Мала помош – ќе ви …

Повеќе »

(ВИДЕО) Може ли Toyota Hilux да преживее пад од 3000. метри висина?

И покрај бројните сведоштва најдобро зборуваат за сигурноста на камионетот на Тојота, некои со предизвиците сè уште одат предалеку. Ова веќе можеше да се насети во првиот круг на тестови за издржливост низ кои помина Тојота, во режија на каналот YouTube WhistlinDiesel. Сега тој одлучил во нова рунда да го …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈДОБРИ ПРИЈАТЕЛИ: Сопственикот се занишал на јаже и се фрлил во езерото – неговите кучиња потрчале да го спасат!

СОПСТВЕНИК на две кучиња отишол со нив до езерото да се искапат, а таму над водата видел јаже кое го искористил за скок. Откако посегнал по јажето, тој се занишал во воздухот неколку секунди, а потоа го фрлил јажето и скокнач во езерото. Додека кратко нуркал под површината, неговите кучиња …

Повеќе »

(ВИДЕО) Намерно, среде прошетка, го испуштила поводникот, а златниот ретривер направил нешто премногу смешно!

СОПСТВЕНИЧКАТА на златен ретривер отиде на прошетка со него, а потоа одеднаш го испуштила поводникот од нејзината рака за да ја види неговата реакција што таа ја снимила и објавила на ТикТок, каде видеото стана хит. Кога кучето видело дека сопственикот го ослободил, најпрво тој само застанал збунето и ја …

Повеќе »

(ФОТО) Се огласи Дамијано Давид: Еве што рече Италијанецот по тестот за дрога!

ПЕЈАЧОТ и член на групата „Манескин“ се огласи откако организацијата на „Евросонг“ објави дека не користел дрога во последната вечер на ова натпреварување. Да потсетиме, тој уште од самиот почеток негираше дека користел дрога во ова натпреварување. – Навистина сме шокирани што некои луѓе велат дека Дамијано користел дрога. Ние …

Повеќе »