Tag Archives: тест

ИСКРЕНО: „По оваа нејзина реченица побарав тест за татковство“

Недовербата и сомнежот се најчестите причини за развод и раскинување. Доказ за тоа е човекот кој го изгубил разумот кога неговата сопруга додека пазарела во супермаркет изјавила дека можеби тој не е татко на нивниот новороден син. Целата ситуација била толку вжештена што тажниот татко побарал тест за татковство. Неименуван …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како изгледа кога Bugatti Chiron вози 400. на час на автопатот

Застрашувачки е што мерењето завршува дури на 414 km/ч. Bugatti Chiron е полн со модерна технологија, но во исто време останува верен на конвенционалните решенија за погонскиот систем. Тој е еден од последните претставници на старата гарда, која полека им го отстапува местото на електричните наследници. Во срцето на овој …

Повеќе »

Она што прво го забележавте на сликата може да ви открие како се справувате со ПРОМЕНИТЕ во животот

Ова е интересен тест за личност со оптичка илузија. Многу научни студии покажале дека луѓето различно го толкуваат она што го гледаат во зависност од нивната личност. Очите гледаат се, но мозокот прво го избира она што ви е најважно, а тоа во голема мера го отсликува вашиот карактер, како …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – И ПРИСТИГНАЛЕ ПОГРЕШНИ РЕЗУЛТАТИ: На студентка и рекле дека паднала на тестот, нејзиниот потег ги шокирал сите!

Студентката Маред Фолкс се самоубила откако по грешка и кажале дека паднала на испитот и дека не може да се запише на трета година на факултет. Фолкс (21) студирала фармација на Универзитетот во Кардиф во Велс и го положила тестот на кој првпат паднала, но по електронска пошта ги добила …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТЕН ТЕСТ НА ЛИЧНОСТА КОЈ ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Замислете коцка, скали и коњ…

Тест за личност кој на прв поглед изгледа безопасен, но не дозволувајте да ве измами, одговорите ќе ве изненадат и ќе ви помогнат да откриете нешто повеќе за себе. За почеток, замислете дека сте дошле во пустина и сте наишле на коцка, продолжете со упатствата и одете во длабочините на …

Повеќе »

(ВИДЕО) На сопругот му открила дека е бремена по петти пат – Неговата реакција е ХИТ!

Таткото на четири деца со прилично искрена реакција на веста дека ќе стане татко по петти пат, насмеал илјадници луѓе и станал ѕвезда на ТикТок. Неговата сопруга Емили одлучила позитивниот тест за бременост да го сокрие во нивниот кревет. Таа ја сокри камерата и го поканила во собата и му …

Повеќе »

(ФОТО) ПОГЛЕДНЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Она што прво ќе го забележите на фотографијата ќе ги открие вашите МАНИ и ВРЛИНИ!

Обидете се и вие … Честопати на луѓето им е тешко да бидат објективни кон себе. Се разбира, судењето на другите луѓе е полесно отколку да се осудувате себеси, особено кога станува збор за недостатоците на поединецот. Понекогаш е тешко да си признаеме какви се нашите недостатоци, но тоа сите …

Повеќе »

Повеќето луѓе грешат: Колку осумки гледате?

Луѓето генерално сакаат сложувалки, трикови, крстозбори и интересни игри во кои можат да ги испитаат границите на својот ум. Невообичаените задачи се како “гимнастика на мозокот” што е корисно за секого. Овој пат имаме задача за која, покрај „тренирани вијуги“, ќе ви треба и „око на сокол“! Се што треба …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – РУСКИ „ИНФЛУЕНСЕР“ ГО ШОКИРАЛ СВЕТОТ: Ја врзал девојката па ја возел на кровот на автомобилот!

ЈАВНОСТ е веќе запознаена со фактот дека Јутјуберите и сите други видови влијателни личности прават многу бизарни или некултурни работи со цел да го привлечат вниманието на јавноста и медиумите, меѓутоа, најновиот потег на рускиот инфлуенсер Сергеј Косенков надминал се’. Имено, влијателниот ги запрепастил возачите кога излегол на улица во …

Повеќе »