Tag Archives: тест

ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ на Фројд: Одговорете на осум кратки прашања и дојдете до најдлабоката точка на вашата потсвест

Одговорите нека бидат она на што прво ќе помислите Зигмунд Фројд се смета за татко на психоанализата, а овој краток тест кој содржи осум прашања е дел од неговите дела. Со искрени одговори ќе дојдете до сознанија кои се скриени во вашата потсвест, за кои можеби досега не сте биле …

Повеќе »

Одберете подарок и дознајте ја ТАЈНАТА НА ВАШАТА ЉУБОВНА СУДБИНА и кога ќе дојде ВИСТИНСКИОТ!

Тајната на вашата љубовна судбина се крие во подарокот кој најмногу ви се допаѓа! Изберете еден и дознајте ја својата судбина! pic.twitter.com/taO8DK9TJ3 — pensador (@sakriosamime) December 30, 2022 1 Важно е да бидете доволно трпеливи за да ја најдете вашата сродна душа која дефинитивно ве чека некаде во близина и …

Повеќе »

Тест кој може да покаже дали другите ве гледаат како симпатична личност: Дали се пронаоѓате?

Кога велиме дека некој е допадлив, секој од нас има различни идеи за тоа што подразбира таа допадливост. Ни се допаѓаат оние луѓе кои сакаме да бидат околу нас, кои ни пренесуваат позитивна енергија, кои се насмеани, добро се разбираме… Според психотерапевтот Бабита Спинели, ЛП, симпатичните луѓе се поединци со …

Повеќе »

(ФОТО) Колку ТРИАГОЛНИЦИ гледате? Ако можете да најдете повеќе од 18, имате НАТПРОСЕЧНА интелигенција

Погледнете ја внимателно фотографијатаЦртеж на триаголник пресечен за четири линии го отвора прашањето: колку триаголници можете да најдете на сликата? Уште една од мозочните игри што го освоија интернетот. Многумина се обидоа да најдат доволен број триаголници.На фотографијата пишува дека ако тој број е поголем од 18, тоа значи дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) BMW против Lexus: Чиј мотор подолго ќе издржи без масло?

Малку неконвенционален компаративен тест на некогаш најпрестижните модели на BMW и Lexus. Дури и помалку искусните возачи, дури и оние кои се технички несвесни, знаат дека моторот на автомобилот не смее да остане без масло. Моторното масло има неколку важни функции, вклучувајќи подмачкување и ладење, така што е јасно дека …

Повеќе »

Кој е неверен на партнерот?

Исто како и нашите мускули, нашиот мозок треба да се тренира и да се одржува во добра форма. Се разбира, еден од подобрите начини да го направиме ова е редовно да ги тестираме нашите моќи на набљудување. Освен што е извор на забава, решавањето на загатки има и бројни придобивки. …

Повеќе »

Дали сте ПРИРОДЕН ЛИДЕР или ЗАНЕСЕНИК? Еден поглед на сликата го открива вашиот тип на личност!

Оптичките илузии, покрај тоа што се забавни, често можат да откријат нешто за нашата личност Способност да се зборува самоуверено во јавност. Секогаш да ја презема контролата во групна средина. Никогаш не бега од одговорност. Така би го опишале природниот лидер, нели? Па, ако никогаш не сте биле сигурни дека …

Повеќе »

Што гледате на сликата? ПСИХОЛОШКИОТ ТЕСТ НА РОРШАХ открива како размислувате, како и вашата ПСИХОЛОШКА СОСТОЈБА!

Оваа слика, како и голем број други, е направена од Херман Роршах. Тој беше познат швајцарски психијатар и психоаналитичар, креатор на еден од најпознатите тестови за дијагностицирање на личноста, кој го носи неговото име – тестот Роршах. Добро погледнете ја сликата и прочитајте што значи тоа што го видовте. pic.twitter.com/qrgD9kkCRa …

Повеќе »

(ФОТО) Првата шара што ви привлекува внимание ОТКРИВА ВАЖЕН ДЕЛ ОД ВАШАТА ЛИЧНОСТ: Која ве привлече најмногу?

Важно е да дадете одговор без да размислувате премногу Начинот на кој гледаме и решаваме загатки може да ни каже многу за нашите личности и која страна од мозокот ја користиме прва. Овој едноставен тест за личност, составен од Fact Factories, може да открие дали сте добар пријател или опсесивен, …

Повеќе »